انواع روش‌های لیفت صورت

انواع روش لیفت صورت

عوامل مختلفی مانند آلودگی هوا، تغذیه نامناسب، کم‌خوابی و استرس می‌توانند به مرور زمان باعث از بین رفتن شادابی و جوانی پوست شوند. البته که نباید نقش افزایش سن را در افتادگی پوست و ایجاد چین‌وچروک نادیده گرفت. همه این عوامل در کنار هم باعث شده که افراد زیادی متقاضی استفاده از انواع روش‌های لیفت صورت باشند.

 در همه روش‌های جوان‌سازی، پزشک به کمک تکنیک‌های مختلف با دستکاری بخش‌هایی از پوست تلاش می‌کند تا صورت زیباجو را زیباتر، سفت‌تر و شاداب‌تر کند. تکنیک‌های زیادی برای لیفت صورت وجود دارند که ما در ادامه این مطلب به طور مفصل درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اگر می‌خواهید با بهترین روش‌های غیر جراحی لیفت صورت آشنا شوید؛ خواندن این مطلب را از دست ندهید.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن شلی و افتادگی پوست است. این روش غیرتهاجمی نیازی به عمل جراحی ندارد و شما می‌توانید بدون نگرانی بابت بیهوشی و عوارض آن از این روش برای داشتن چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر استفاده کنید.

در لیفت صورت با نخ، پزشک با بی‌حسی موضعی بخش‌هایی از صورت که نیاز به لیفت دارند را بی‌حس می‌کند. پس از ایجاد بی‌حسی، با استفاده از سوزن‌های مخصوص و نخ لیفت بخش‌هایی از صورت که نیاز به لیفت دارد را به سمت بالا می‌کشد. نتیجه لیفت صورت با نخ بسیار مطلوب بوده و می‌تواند برای ‌بخش زیادی از افراد متقاضی لیفت صورت رضایت‌بخش باشد.

 از طرف دیگر این روش سرپایی بوده و دوره نقاهت خاصی ندارد. شما می‌توانید پس از پایان لیفت صورت با نخ نتیجه کار را در همان لحظه مشاهده کنید. در حالی که چنین امکانی در روش‌های جراحی وجود ندارد و بیمار پس از طی یک دوره نقاهت طولانی می‌تواند نتیجه لیفت را روی صورت خود ببیند.

مزایای لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ نسبت به انواع روش‌های لیفت صورت هزینه مناسب‌تری دارد به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که این روش را برای جوان‌سازی پوست خود انتخاب کنند.

لیفت با نخ باعث تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌شود. در واقع نخ‌هایی که در پوست کار گذاشته می‌شوند پوست را به کلاژن‌سازی تحریک می‌کنند؛ بنابراین با از بین رفتن تاثیر لیفت باز هم چهره شما نسبت به قبل بهتر خواهد شد.

لیفت با نخ

تاثیر لیفت با نخ موقتی است. البته همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم بخشی از اثرات لیفت با نخ به طور دائمی باقی خواهد ماند. با این حال در صورت تمایل می‌توانید به صورت سالیانه برای انجام مجدد این روش به پزشک مراجعه کنید.

ابرو، بینی و غبغب بخش‌هایی از صورت هستند که می‌توان به کمک لیفت با نخ افتادگی آن‌ها را برطرف کرد. در لیفت با نخ چین‌وچروک‌های پوست از بین می‌روند و ظاهر پوست به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌یابد.

دوره نقاهت خاصی در انتظار افرادی که این روش جوان‌سازی را انتخاب کرده‌اند نخواهد بود. با این حال بهتر است بعد از لیفت صورت با نخ، قسمت‌های لیفت شده را به مدت حداقل یک هفته دستکاری نکنید و از فشار آوردن به این بخش‌ها خودداری کنید.

لیفت با نخ برای چه کسانی مناسب است؟

این روزها افراد زیادی تمایل دارند که از انواع روش‌های لیفت صورت مانند لیفت با نخ استفاده کنند ولی آيا همه افراد گزینه مناسبی برای استفاده از این روش جوان‌سازی پوست هستند؟ لیفت با نخ یکی از بهترین و کم عارضه‌ترین روش‌هایی است که یک فرد می‌تواند از آن برای جوان‌تر به نظر رسیدن و زیبایی صورت خود استفاده کند.

 با این حال اگر پوست صورت شما بیش از اندازه شل و افتاده و یا بسیار محکم و سفت است، این روش برای شما مناسب نخواهد بود. افرادی که صورت بسیار لاغری دارند هم کاندید مناسبی برای این روش لیفت صورت محسوب نمی‌شوند. اگر در مورد لیفت صورت با نخ تردید دارید و نمی‌دانید که آيا گزینه مناسبی برای انجام این تکنیک جوان‌سازی صورت هستید یا خیر؟ بهتر است برای رزرو وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

لیفت صورت با ژل

لیفت صورت با ژل و فیلر زیر چشم

افرادی که روش‌های غیر جراحی لیفت صورت را به روش‌های دیگر ترجیح می‌دهید می‌توانند لیفت صورت با ژل را انتخاب کنند. زاویه‌سازی یا مادلینگ صورت با تزریق ژل امکان‌پذیر است. بسیاری از پزشکان تزریق ژل را به دلیل ظرافت در نتیجه نهایی به بیماران خود توصیه می‌کنند.

در این روش پزشک پس از بررسی صورت، نقاط مناسب برای تزریق ژل را مشخص می‌کند. تزریق ژل با بی‌حسی انجام می‌شود و پروسه انجام این کار کمتر از نیم ساعت طول خواهد کشید.

مزایای لیفت صورت با ژل

لیفت صورت با ژل دوره نقاهت طولانی‌مدتی ندارد و شما می‌توانید به راحتی به انجام کارهای روزمره خود بپردازید.

تاثیر لیفت با ژل موقتی است بنابراین در صورت نارضایتی امکان برگشت چهره شما به حالت قبل از انجام لیفت وجود دارد.

هزینه لیفت با ژل نسبت به روش‌های جراحی بسیار کمتر است.

 این روش با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بی‌هوشی ندارد.

تعداد زیادی از افراد کاندید مناسبی برای لیفت صورت با ژل هستند و می‌توانند از این روش برای جوان‌سازی چهره خود استفاده کنند.

لیفت با ژل عوارض خاصی ندارد. با این حال تورم یا کبودی احتمالی پس از لیفت هم بعد از گذشت چند روز به طور کامل از بین خواهد رفت.

لیفت صورت با تزریق چربی

تزریق چربی

امکان مادلینگ صورت با تزریق چربی نیز وجود دارد. این روش یک تفاوت اساسی با انواع روش‌های لیفت صورت دارد و آن استفاده از چربی بدن به عنوان ماده‌ای برای لیفت و جوان‌سازی صورت است. پزشک بخشی از چربی اضافی بدن را خارج کرده و پس از انجام برخی مراحل آماده‌سازی آن را به بخش‌هایی از صورت که دچار چین‌وچروک یا افتادگی هستند تزریق می‌کند.

مودلینگ صورت

در اغلب اوقات چربی مورد نیاز برای لیفت صورت از شکم بیمار برداشته می‌شود. جالب است بدانید که این روش با بی‌حسی موضعی و به شکل سرپایی انجام می‌شود. استفاده از این روش نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد به همین دلیل باید در انتخاب پزشک وسواس و دقت بیشتری به خرج دهید.

مزایای لیفت صورت با چربی

چربی مورد استفاده برای لیفت صورت از بدن بیمار گرفته می‌شود؛ بنابراین هیچ‌گونه عوارض خاصی در انتظار بیمار نخواهد بود.

ماندگاری لیفت با تزریق چربی بسیار بیشتر از سایر روش‌های لیفت صورت است. همچنین در صورت نیاز امکان تمدید این روش وجود دارد.

هزینه لیفت صورت با چربی نسبت به هزینه روش‌هایی که نیاز به جراحی دارند، بسیار کمتر است.

به کمک لیفت با چربی امکان قرینه‌سازی صورت و زاویه‌سازی فک و چانه وجود دارد.

هایفوتراپی

هایفو تراپی برای لیفت صورت

هایفوتراپی یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند به شما برای داشتن پوستی سفت‌تر و زیباتر کمک کند. این روش نیز مانند روش‌های دیگری که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم نیاز به بی‌هوشی و جراحی ندارد. پزشکان از هایفوتراپی برای سفت‌تر شدن پوست استفاده می‌کنند؛ بنابراین این روش بهترین انتخاب برای افرادی است که در سنین جوانی قرار دارند و به دنبال روشی برای پیشگیری از افتادگی صورت و شادابی بیشتر چهره‌شان می‌گردند.

 این روش جوان‌سازی پوست را می‌توان یک روش تهاجمی اما کم عارضه دانست. در هایفوتراپی پزشک با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، امواجی را به شکل متمرکز به بخش‌هایی از لایه‌های زیرین پوست وارد می‌کند. نتیجه این روش تحریک پوست برای کلاژن‌سازی بیشتر خواهد بود. با افزایش میزان کلاژن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را دوباره به دست می‌آورد.

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش جوان‌سازی کم عارضه است که دوره نقاهت خاصی ندارد.

هزینه هایفوتراپی بسیار مناسب است به همین دلیل افراد زیادی متقاضی استفاده از این روش هستند.

هایفوتراپی به منظور تحریک کلاژن‌سازی پوست انجام می‌شود بنابراین تأثیر بسیار زیادی در به تاخیر انداختن علائم پیری پوست خواهد داشت.

برای دریافت نتایج بهتر باید هایفوتراپی را در بازه‌های زمانی مشخص مثلاً هر شش ماه یک‌بار انجام دهید و جلسات درمان خود را کامل کنید.

شما پس از هایفوتراپی می‌توانید سفت‌تر شدن صورت و بهبود افتادگی نواحی مختلف پوستتان را احساس کنید. با این حال نتایج نهایی بعد از شش تا دوازده هفته قابل مشاهده خواهد بود.

لیفت صورت با تزریق بوتاکس

بوتاکس

به کمک تزریق بوتاکس می‌توان بخش زیادی از چین‌وچروک صورت را به طور موقت از بین برد و صورت را لیفت کرد. تزریق بوتاکس سال‌هاست که در کلینیک‌های زیبایی مختلف انجام می‌شود و عوارض خاصی نیز برای بیمار به همراه نخواهد داشت به همین دلیل افراد زیادی بدون نگرانی بابت عوارض احتمالی برای جوان‌سازی صورتشان از بوتاکس استفاده می‌کنند.

 با تزریق بوتاکس می‌توان تا حدودی ابروها و پلک‌ها را لیفت کرد و چین‌وچروک‌ها را از بین برد. همچنین جالب است بدانید که از بوتاکس به عنوان یک روش درمانی مکمل نیز استفاده می‌شود. به این صورت که پزشک با تزریق ژل، نواحی مورد نظر را لیفت می‌کند و سپس برای ماندگاری بیشتر از بوتاکس هم استفاده می‌کند. این روش می‌تواند ماندگاری لیفت صورت را به طور محسوسی افزایش دهد و نتایج بسیار مطلوبی نیز به همراه داشته باشد.

مزایای لیفت صورت با بوتاکس

این روش در مدت زمانی کوتاهی انجام می‌شود. بوتاکس یک روش درمانی کم تهاجم و سریع محسوب می‌شود.

شما پس از تزریق بوتاکس می‌توانید تمام فعالیت‌های روزمره خود را مانند قبل انجام دهید. این روش دوره نقاهت ندارند.

ماندگاری بوتاکس موقتی است با این حال امکان تمدید دوباره آن وجود دارد.

هزینه انجام بوتاکس و تمدید آن بسیار کمتر از روش‌هایی است که به جراحی نیاز دارند.

تمام افرادی که سابقه ابتلا به بیماری‌هایی مانند ام اس یا سایر بیماری‌های عضلانی و عصبی را ندارند می‌توانند از بوتاکس استفاده کنند.

آيا لیفت صورت بدون جراحی برای همه مناسب است؟

این روزها افراد زیادی از پیر و جوان خواهان استفاده از روش‌های مختلف برای  لیفت صورت خود هستند. جالب است بدانید که تعداد آقایانی هم که متقاضی استفاده از روش‌های لیفت صورت هستند به هیچ‌وجه کم نیست. با توجه به افزایش تقاضاها برای لیفت و جوان‌سازی صورت، تکنیک‌های مختلفی ابداع شده است.

 هر کدام از انواع روش‌های لیفت صورت مزایا و معایب مختلفی دارند. برخی از این روش‌ها مانند روش‌های جراحی برگشت‌ناپذیر بوده و می‌توانند عوارض زیادی به همراه داشته باشند و برخی دیگر از روش‌ها به صورت سرپایی قابل انجام بوده و دوره نقاهت کوتاهی دارند.

 ما در این مطلب تلاش کردیم تا جنبه‌های مختلف روش‌های غیر جراحی لیفت صورت را برای شما بازگو کنیم و به بررسی نحوه انجام هر کدام از آن‌ها بپردازیم. همه روش‌های لیفت صورت با هدف بهبود وضعیت صورت، محو کردن چین‌وچروک، از بین بردن شلی و افتادگی صورت یا به تعویق انداختن علائم پیری پوست انجام می‌شوند.

بسیاری از افراد می‌توانند از روش‌های متخلف لیفت صورت برای جوان‌سازی چهره خود استفاده کنند. با این حال گاهی اوقات شرایط پوست بیمار به گونه‌ای است که امکان استفاده از روش‌های غیر جراحی را ندارد. پزشک با معاینه دقیق و بررسی جوانب مختلف می‌تواند بهترین شیوه را برای لیفت به شما پیشنهاد دهد. همچنین ناگفته نماند که شما با انجام مراقبت‌های بعد از لیفت می‌توانید تا حدود زیادی به ماندگاری بیشتر تغییرات ایجاد شده کمک کنید.

 کلینیک زیبایی موتاکس، جوان‌سازی پوست بدون نیاز به جراحی

اکنون که با انواع روش‌های لیفت صورت آشنا شدید می‌توانید راحت‌تر درباره انتخاب بهترین روش لیفت تصمیم‌گیری کنید. با این حال ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در نهایت به نظر پزشک خود اطمینان کنید زیرا او با توجه به دانش، تجربه و در نظر گرفتن انتظاراتتان بهترین روش لیفت صورت را برای شما انتخاب خواهد کرد. در اینجاست که نقش پزشک در انتخاب و انجام بهترین روش‌ برای لیفت صورت اهمیت پیدا می‌کند.

 کلینیک زیبایی موتاکس یکی از بهترین کلینیک‌های شهر تهران است که خدمات زیبایی متنوعی را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای لیفت صورت با نخ، ژل، چربی و تزریق بوتاکس به مجموعه ما مراجعه کنید. موتاکس با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات زیبایی، لاغری و لیزر بهترین انتخاب برای کسانی است که می‌خواهند پوستی سالم، زیبا و جوان داشته باشند. شما می‌توانید برای رزرو وقت مشاوره با ما تماس بگیرید. همچنین ما در اسرع وقت آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما درباره خدمات مختلف کلینیک موتاکس خواهیم بود.

نظرات غیرفعال شده است.