مزوتراپی
Mesotherapy

مزوتراپی

آشنایی با کاربردهای روش مزوتراپی برای پوست و مو

_

موهای درخشان و پرپشت و پوستی شاداب و بدون لک از معیارهای زیبایی هستند و طبیعتا بر اعتمادبه‌نفس بسیاری از افراد تاثیر می‌گذارند. به همین دلیل این روزها استفاده از روش‌های مراقبتی و درمانی پوست و مو با استقبال زیادی مواجه می‌شود. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد مزوتراپی و کاربردهای آن ارائه دهیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات دقیق در مورد روش‌های زیبایی پوست و مو هستید بهتر است این مطلب را تا آخر بخوانید.

مزوتراپی پوست و مو

مزوتراپی پوست و مو چیست و چه کاربردی دارد؟

_

مزوتراپی یکی از روش‌های پرطرفدار است که سال‌هاست به‌عنوان درمانی موثر برای پرپشت کردن مو و جلوگیری از ریزش آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش با استفاده از سوزن‌های ریزی مواد معدنی، آمینواسیدها، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های مورد نیاز به پوست سر تزریق می‌شود تا با جذب آن ریزش‌موی سکه‌ای یا کم پشتی مو درمان شود.
نمی‌توان برای همه افراد تعداد جلسات مشخصی را تعیین کرد، زیرا تعداد جلسات به وضعیت موهای فرد و پاسخ‌دهی بدن ارتباط دارد. حتی پزشک می‌تواند فاصله‌ی بین جلسات را هم تغییر دهد.
آنچه مسلم است این است که کاربرد این روش فقط برای سلامت مو نیست و می‌توان توسط سوزن‌ها آسیب‌های ریزی روی پوست ایجاد نمود تا پوست برای کلاژن‌سازی تحریک شود و نواحی آسیب دیده با سلول‌های بنیادی و رگ‌های خونی جدید تغذیه و ترمیم شوند. به این ترتیب کاربردهای مزوتراپی صورت شامل موارد زیر است:

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی چیست؟

_

در مزوتراپی مو یکی از مهم‌ترین داروهایی که به پوست سر تزریق می‌شود داروهای هورمونی هستند؛ زیرا ممکن است ریزش مو در ارتباط با اختلالات هورمونی باشد. همچنین اتساع‌دهنده‌های عروق در این تزریق‌ها بدون ایجاد خطر موجب افزایش خون‌رسانی به ناحیه درمان می‌شوند. سایر ویتامین‌ها و مواد مغذی که در این روش به پوست وارد می‌شود شامل این موارد است :

مزایای استفاده از مزوتراپی چیست؟

_

قبل از اقدام برای هر کدام از روش‌های درمانی و زیبایی لازم است با مزایای آن روش آشنا شویم. این موارد مهم‌ترین مزیت‌های روش مزوتراپی پوست و مو است: