میکرونیدلینگ
Microneedling

میکرونیدلینگ

آشنایی با میکرونیدلینگ و کاربردهای آن

_

پوست شاداب و با طراوت یکی از معیارهای زیبایی است که هر فردی در هر سن و سالی خواهان آن است. به همین دلیل این روزها از روش‌های مختلف درمانی و زیبایی که با تکنیک‌های خاص پزشکی اجرا می‌شود استقبال زیادی می‌شود. در این مطلب شما را با تکنیک میکرونیدلینگ و کاربردهای آن آشنا می‌کنیم. اگر به‌دنبال بهترین راه‌های جوان‌سازی پوست خود هستید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

میکرونیدلینگ و کاربردهای آن

میکرونیدلینگ چیست؟

_

یکی از جدیدترین شیوه‌های درمانی غیرتهاجمی پوست، میکرونیدلینگ است که با هدف جوانسازی پوست از طریق افزایش تولید کلاژن و الاستین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مزیت استفاده از این شیوه این است که برای نقاط حساس پوست مانند بینی، گردن و دور چشم هم می‌توان از آن استفاده کرد. همچنین هزینه‌های این شیوه ‌درمانی نسبت به سایر روش‌های جوانسازی پوست مناسب‌تر است. در نهایت باید به این نکته هم اشاره کنیم که رنگ پوست محدودیتی برای اجرای روش فوق برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند.

کاربرد میکرونیدلینگ در چه مواردی است؟

_

شیوه انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

_

در این شیوه از جوانسازی پوست از دستگاهی مجهز به سوزن‌های ریز استفاده می‌شود. تماس سوزن‌ها با پوست موجب ایجاد فشار می‌شود و سوراخ‌های ریزی روی پوست ایجاد می‌شود. از طریق این سوراخ‌ها مواد مغذی و سرم‌ها وارد لایه‌های زیرین پوست می‌شود و تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند. به این ترتیب بازسازی و جوانسازی پوست با سرعت بیشتری انجام می‌شود.
البته توجه داشته باشید میزان عمق سوزن وارد شده در پوست بستگی به میزان آسیب پوست و البته تشخیص پزشک دارد.

مراقبت‌های بعد از انجام میکرونیدلینگ شامل چه مواردی است؟

_

با توجه به اینکه در این روش درمان، سوزن‌هایی وارد پوست می‌شود، می‌توان انتظار داشت بیمار کمی اضطراب داشته باشد و احتمالا پوست ملتهب و متورم شود. این موارد جزو عوارض طبیعی جوانسازی با این شیوه هستند و بعد از چند روز از بین می‌روند. برای بالابردن اثربخشی این روش، لازم است اقدامات زیر انجام شود.

همچنین برای بهبودی سریع‌تر و ترمیم پوست، لازم است از میوه‌ها و سبزی‌های تازه حاوی ویتامین c استفاده شود و با نوشیدن آب فراوان، بدن به میزان کافی هیدراته شود.
کلینیک زیبایی موتاکس با بهره‌گیری از مجهزترین تکنولوژی‌های روز دنیا و پزشکان و پرسنل دوره‌دیده و باتجربه، انواع خدمات درمانی و زیبایی پوست و مو را در اختیار شما قرار می‌دهد.

کسی که از این روش استفاده کرده نباید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد و درصورت اجبار، لازم است حتما از ضد آفتاب حاوی زینک استفاده کند.

استفاده از داروهای ضدالتهابی مانند ایبوپروفن ممنوع است، چون زخم‌ها باید طی فرایندی طبیعی بهبود پیدا کنند.

تا چند روز استفاده از شوینده‌ها و لوازم آرایشی حاوی اسید ممنوع است.

کسانی که از این شیوه برای جوانسازی پوست استفاده کرده‌اند به مدت چند روز نباید فعالیت سنگین انجام دهند یا ورزشی کنند که به واسطه‌ی آن پوست عرق کند.