face modeling

با مادلینگ صورت و اصلاح زاویه فک، صورت خود را متحول کنید

 چهره افراد از عوامل مهم و تاثیرگذار در زیبایی است. گونه‌های برجسته، صورت‌های استخوانی، چانه و فک‌های زاویه دار، علاوه بر زیبایی ظاهری، چهره‌ای جذاب نیز به وجود می‌آورند. داشتن چهره زیبا و به همراه اجزای متناسب منجر به افزایش اعتماد به نفس و موفقیت روابط اجتماعی خواهد شد. 

مادلینگ صورت

_

امروزه با مادلینگ صورت و جراحی‌های زیبایی، رسیدن به زیبایی آسان‌تر شده است. از راه‌های زیبایی صورت که این روزها بسیار رواج دارد، زاویه دار کردن صورت و فک است. شاید افرادی را در اطراف خود دیده باشید که چانه‌ای زیبا و V شکل دارند. این مدل چانه تقارن زیبایی در چهره ایجاد می‌کند. باریک بودن فک باعث می‌شود چهره جذاب‌تر و جوان‌تر به نظر بیاید. برای آشنایی با روش‌های گوناگون مادلینگ و زاویه سازی صورت، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
کلینک موتاکس ارائه دهنده خدمات جوانسازی پوست و  مادلینگ صورت در تهران است. برای رزرو جلسه حضوری و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مادلینگ صورت و زاویه سازی صورت

نمونه کار مادلینگ صورت

_

برای پخش شدن ویدیو روی دکمه پخش کلیک کنید 👆

برای پخش شدن ویدیو روی دکمه پخش کلیک کنید👆

برای پخش شدن ویدیو روی دکمه پخش کلیک کنید👆

مادلینگ صورت در کلینیک زیبایی موتاکس
نمونه کار مادلینگ صورت

انواع روش های زاویه سازی صورت

_

روش‌های متعددی برای انجام زاویه‌ سازی صورت وجود دارد. اما روش مناسب هر شخص بستگی به نظر متخصص معالج او دارد. با مراجعه شما به متخصصین این کار، آن‌ها ساختار فک و صورت، حالت گردن و صورت شما را مورد بررسی قرار می دهند. سپس تست حساسیت و نیز واکنش پوست نسبت به بعضی مواد مانند نخ یا ژل انجام می شود. در پایان با مشورت با کارشناسان و متخصص پشتیبان خود می‌توانید به یکی از روش‌های زیر جهت عمل زاویه‌ سازی صورت اقدام کنید.

 • زاویه سازی صورت با تزریق ژل

در این روش در ابتدا آناتومی صورت بررسی شده و قسمت‌هایی که در آن ناحیه باید تزریق انجام شود مشخص می‌گردد. با در نظر گرفتن این نکته که از چه نوعی ژل در این روش استفاده می‌گردد، ماندگاری اثر آن بین ۶ تا ۳۶ ماه می‌باشد. حتما باید دقت کنید که به دلیل وجود ژل‌‌های نامرغوب، قبل از انجام لیفت صورت با ژل، در مراکز معتبر تزریق ژل را انجام دهید. باید تزریق ژل با دقت لازم و به مقدار کافی انجام شود. استفاده از ژل نامرغوب، عوارض جبران ناپذیری به بدن و چهره وارد می‌کند. کلینک موتاکس همواره از لوازم با کیفیت و مورد تایید وزارت بهداشت استفاده می‌کند.

 • زاویه سازی صورت با تزریق چربی

این کار به شکل سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این روش، چربی اضافی در بدن گرفته شده و پس از آماده سازی آن، به قسمت‌هایی از صورت که مشخص شده، تزریق می‌شود. به طور معمول چربی از شکم خود شخص گرفته می‌شود. در حقیقت این کار هیچ عوارضی ندارد. زیرا چربی از بدن خود افراد گرفته شده و با بدن سازگار می‌باشد. همچنین چربی تزریق شده تا چند سال ماندگاری داشته و هر چند سال یک بار نیاز به تمدید دارد.

زاویه سازی صورت با نخ

_

در این روش ابتدا فرد متخصص نواحی ورود و خروج نخ روی صورت بیمار را مشخص می‌کند. پس از آن با سوزن نازک و مخصوص، نخ را وارد قسمت مشخص شده کرده و پس از خروج نخ را گره زده و آن را  در زیر پوست مخفی می‌کند. نتیجه این روش به شکل آنی قابل مشاهده است. این روش باعث بالا کشیدن پوست و لیفتینگ می‌شود. همچنین هیچ عارضه‌ای نداشته و باعث ایجاد زخم بر روی صورت نمی‌شود و از نظر متخصصین موتاکس بهترین روش برای مادلینگ صورت می‌باشد.

عکس قبل و بعد مادلینگ صورت
مادلینگ صورت حانم ها

زاویه سازی صورت با جراحی

_

در این روش شخص در اتاق عمل بیهوش می‌شود. پزشک متخصص با برش بخشی از استخوان فک توسط مته و اره، می تواند اندازه فک را کوچکتر کند. همچنین در صورتی که این قسمت عضلاتی حجیم داشته باشد، پزشک بخش هایی از این عضله را بیرون می‌کشد و آن را بخیه می‌زند.

فواید کاربردی در زاویه سازی صورت و فک

_

مادلینگ صورت با تکنیک‌ها و روش‌های گوناگونی انجام می‌شود، ولی به صورت کلی با انجام این کار از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

 • جوان‌تر به نظر رسیدن چهره
 • باریک به نظر رسیدن خط گونه
 • زاویه‌دار شدن چانه و نیز متقارن شدن آن
 • بهبود تقارن در تمام صورت
 • افزایش اعتماد به نفس در اشخاص
 • برجسته شدن سایر اجزای صورت
 • رفع عوارضی مانند کوتاهی و فرو‌رفتگی فک
 • محو شدن گردی صورت
 • محو کردن لاغری بیش از حد صورت
 • زیباسازی ظاهر صورت از نیم رخ
 • متناسب سازی فک با سایر اجزای صورت

نکته مهم:

در انجام تمام روش‌های بالا مادلینگ و زیبایی صورت با توجه به حساسیت بالای این کار، باید دقت داشته باشید که حتماً برای انجام آن به متخصصان حاذق و باتجربه در حوزه زیبایی و در مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کنید. با مراجعه با افراد ناشی و بی تجربه آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیری به صورت خود وارد می کنید. کلینک زیبایی موتاکس با سابقه درخشان و نمونه کارهای موفق، انتخاب مناسب برای انجام زاویه سازی فک و صورت می‌باشد. 

زاویه سازی فک و صورت

مزایای مادلینگ صورت

_

کانتورینگ غیر جراحی صورت نتیجه فوق‌ العاده‌ای را از راه ایجاد تناسبات بی نقص صورت و بهبود زیبایی طبیعی به وجود می‌آورد. مزایای مادلینگ صورت عبارتند از:

دوران نقاهت 

دوران نقاهت در مادلینگ صورت برعکس عمل‌های تهاجمی کوتاه است و حتی گاهی نیازی به استراحت پس از درمان ندارید. به علاوه نتیجه این  مادلینگ معمولا آنی است.

تغییرات طبیعی

زاویه سازی صورت نتایج موثری دارد که البته برای حفظ نتیجه می‌توان آن را تکرار کرد.  مادلینگ صورت آنقدر ساده و موثر است که مراجعین ترغیب می‌‌شوند این کار را بارها تکرار کنند. هدف چنین درمانی تغییر دادن ظاهر نیست، بلکه باعث بهبود ظاهر فعلی می‌شود.

تزریق راحت همراه با کاهش درد

درمان‌‌هایی شامل تزریق ژل و فیلر تحت بی‌حسی موضعی و با استفاده از کرم بی حس کننده انجام می‌گردد تا افراد دردی را حین درمان احساس نکنند. درد معمولاً بسیار اندک است. علاوه بر این بیشتر ژل های تزریقی حاوی لیدوکائین بوده و یا میتوان لیدوکائین را به ژل اضافه نمود. وجود همین لیدوکائین درد ناشی از تزریق را در حد زیادی کاهش می‌دهد. ضمناً با تزریق ژل، رطوبت از دست رفته فوراً بازیابی می‌شود و موجب رشد کلاژن جدید می‌گردد.

بهبود خطوط فک از کار افتاده 

در حالی که افراد پا به سن می‌گذارند، نظم ساختاری در خط آرواره آن ها از بین می‌رود. این موضوع را می‌توان با تزریق نمودن ژل پوستی جبران کرد.

تقارن خط فک 

عدم تقارن در خط فک را هم می‌شود با درمان توسط تزریق ژل پوستی بهبود بخشید.

احتمال عوارض و خطر بسیار پایین 

_

مزیت دیگر این نوع  مادلینگ این است که علاوه بر دوران نقاهت بسیار کوتاه که نیازی به مرخصی ندارد و می توانید کارهای روزمره را دهید، عوارض شدید نیز به ندرت بروز می‌یابد، به خصوص اگر شما برای انجام این کار به متخصص حرفه‌ای و مجربی مراجعه کرده باشید. 

هزینه‌ مناسب

_

 برای درمان غیر جراحی مادلینگ صورت نیازی نیست روزها را صرف آماده شدن برای درمان کنید، فرم های بی پایانی را امضا کرده و یا مرخصی بگیرید. همچنین برای این کار به سرمایه گذاری مالی کلان نیازی ندارید.

دیگر مزایای انجام زاویه صورت

_
 • این روش به شکل سرپایی انجام می گردد.
 • درمان تنها در یک جلسه با عدم نیاز به تکرار جلسات صورت می گیرد.
 • این درمان بدون خونریزی انجام می پذیرد.
 • تکنیکی ایمن و بی خطر برای افراد است زیرا هیچ نوع اشعه ای در آن وجود ندارد.
 • عوارض جانبی آن بسیار کم است.
 • پس از گذشت مدتی معین، قابلیت تکرار دارد.
 • برای انواع رنگ های پوستی مناسب است.
 • هیچ عارضه پوستی مثل لک و زخم بر روی پوست ایجاد نخواهد کرد.

زاویه سازی صورت چگونه انجام می شود؟

_

از روش‌های موقت زاویه سازی استفاده از تزریق ژل است. این ژل‌ها به نواحی تحتانی صورت و چانه و فک و بخش کوچکی از گردن تزریق می‌شوند که در واقع انتخاب میزان تزریق و نواحی تزریقات وظیفه متخصص می‌باشد. مراحل زاویه سازی در صورت و اصلاح زاویه فک به شرح زیر است:

 • به دلیل آرامش فرد و نیز عدم احساس درد و ناراحتی، ابتدا از کرم بی حسی موضعی که حاوی لیدوکائین است استفاده می‌شود. زیرا باید محل مورد نظر بی حس باشد. چرا که در اثر فرو رفتن سرنگ در صورت، درد و سوزش کمی فرد را آزار می‌دهد.
 •  پس از بی‌حسی ناحیه‌ی مورد نظر، قبل از انجام تزریق، پزشک صورت را کانتور می‌کند. این کار جهت بررسی صورت و زاویه سازی انجام می‌شود.
 • پس از انجام کانتور و زمانی که کل عیب‌های چهره پوشانده شد، بنا به تشخیص متخصص و نظر خود فرد، تزریق فیلر یا چربی در نواحی مورد نظر و زیر پوست انجام می‌گردد.

 

تکنیک زاویه سازی صورت با تزریق ژل

_

ژل‌ها شامل کلاژن بوده که باعث آبرسانی می‌شوند. رایج ترین نوع ژل‌ها جهت استفاده برای تزریق، ژل‌های شامل هیالورونیک اسید و کلسیم هستند که هر دو آن به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند و به همین دلیل است که بی خطر بوده و با بدن سازگاری دارند. تکنیک‌ها در زاویه سازی صورت به شکل زیر است:

زاویه سازی صورت کشیده

صورت‌های کشیده، چانه‌ بلندی دارند. به این دلیل نیاز به افزایش حجم در قسمت چانه نمی‌باشد. ولی با ایجاد خط فک و نیز زاویه دار کردن صورت در نزدیک ناحیه گوش، به صورت می‌توان حالت بهتری داد.

زاویه سازی صورت گرد

در صورت گرد معمولا چانه خیلی کوچک است. در این صورت‌ها هیچ نوع زاویه‌ای وجود ندارد. با نبود زاویه در چانه و خط فک، صورت افراد شبیه به صورت کودک می‌شود. با استفاده از روش‌های مختلف در این افراد می توان، چانه را بزرگ و تیز کرد. با این کار صورت زاویه دار شده و به شکل مطلوبی تغییر می‌کند.

زاویه سازی صورت پهن

در این افراد گونه ها به طرف پایین آمده و تقریبا می توان گفت که خط فکی وجود ندارد. در نتیجه متخصص زیبایی برای این مدل صورت، تزریق ژل را در ناحیه چانه انجام داده و این امر به کشیدگی صورت کمک می‌کند.

عکس قبل و بعد مادلینگ صورت

ماندگاری مادلینگ صورت چقدر است؟

_

مدت زمان ماندگاری مادلینگ صورت به موارد زیر بستگی دارد:

 • روشی است که شما از آن استفاده می کنید.
 • نوع موادی است که در زاویه سازی صورت استفاده می شوند.   
 •  باید بدانید که این ماندگاری به نوع پوست شما و این که میزان پذیرش آن چقدر باشد نیز بستگی دارد.
 • از عوامل موثر دیگر در دوام و ماندگاری می‌توان به پذیرش بدن اشاره کرد که کدام روش روی آن تاثیر بهتر و ماندگاری بیشتری دارد.
 • یکی دیگر از عوامل موثر نیز مراقبت‌های پس از انجام این عمل می باشد.

به صورت کلی میزان ماندگاری روش‌های مختلف به صورت زیر است:

روش نخ

میزان ماندگاری زاویه صورت با نخ حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه است. 

روش بوتاکس 

در این روش باید هر ۶ ماه برای ترمیم اقدام کنید. 

روش ژل

در این روش بستگی به نوع ژل استفاده شده، ۶ ماه تا ۱ سال ماندگاری دارد.

روش چربی

ماندگاری در این روش بستگی به بافت چربی کشیده شده دارد

قیمت زاویه صورت چگونه محاسبه می شود؟

_

به دلیل اینکه گزینه‌های یاد شده برای اهداف جوانسازی صورت و زیبایی استفاده می‌شوند، شرکت بیمه آن ها را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد. هزینه این درمان متفاوت است.

  • روش تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس بسیار ارزانتر نسبت به روش تزریق چربی هستند. به دلیل اینکه روش تزریق چربی فرآیندی مازاد به نام استخراج چربی هم دارد.
  • روش های درمانی دیگر مانند لیفت با نخ و پروتز، هزینه بیشتری خواهند داشت.
  • هزینه فرم دهی صورت بسته به روش استفاده شده در زاویه سازی صورت، اصلاحات مورد نیاز، شرایط چهره افراد متفاوت است. 
  •  برخی افراد با تزریق ژل و بوتاکس به چهره مورد نظرشان می‌رسد، ولی گاهی اقدامات جانبی دیگری مانند برجسته کردن گونه ها، کشیدن پوست صورت و اصلاح خط فک و چانه مورد نیاز است که هزینه را بالا می برد. 
  • در کل قیمت فرم دهی یا مادلینگ صورت با ژل با توجه به میزان مصرف ژل و نیز برند انتخابی برای افراد متفاوت است.

نکته مهم: توصیه می شود جهت اطلاع از میزان دقیق هزینه ها قبل از انجام هر اقدامی با کلینک زیبایی موتاکس تماس گرفته و مشورت کنید تا با بررسی شرایط موجود بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مادلینگ چهره مناسب چه افرادی است؟

_

برای انجام عمل مادلینگ صورت ، حالت صورت افراد باید ویژگی هایی داشته باشد و این عمل برای همه قابل انجام نیست. افرادی با ویژگی های زیر گزینه مناسبی برای این عمل هستند:

 • افراد دارای فک عریض و پهن
 • افراد دارای فک مربعی شکل
 • افراد دارای چانه دایره ای شکل
 • افرادی که خط فک آنان زاویه ندارد.
 • افراد دارای گونه های چاق
 • افراد دارای گونه های لاغر
 • خانم هایی که فرم صورتی مردانه دارند.
 •  در مادلینگ صورت آقایان نیز تخصص هایی وجود دارد که خارج از این مطلب است.

 برای درک بهتر این موضوع شما باید پوست صورت خود را با قرار دادن انگشت شست دست، از دو طرف به سمت گوش ها بکشید. اگر شما این حالت صورت خود را دوست دارید، به این معنی است که صورت شما نیاز به زاویه سازی و تزریق دارد تا حجم از دست رفته خود را بازیافته و صورت زیباتر شود.

اقدامات قبل از زاویه سازی صورت

_

شاید تمامی اقدامات و مراقبت ها به وسیله متخصصین به شما اعلام شود ولی بهتر است که خودتان نیز قبل از این تصمیم اطلاعات کافی داشته باشید:

 • قبل از حضور در مطب و تزریق صورت، حتما غذا میل کنید.
 • سعی کنید بدون آرایش به محل کلینیک یا مطب مراجعه کنید.
 • پوست صورت خود را تمیز کرده و آماده باشید.
 • از مصرف داروهایی مانند ادویل، آسپرین و محصولاتی که در غلظت خون موثر هستند، خودداری کنید.
 • بهتر است از مصرف برخی  نوشیدنی ها نیز پرهیز کنید.

مراقبت های پس از فرم دهی صورت

_

بعد از مادلینگ صورت البته بسته به نوع روش درمان، باید مراقبت هایی را انجام دهید: 

 • گاهی ممکن است احساس سوزش، التهاب، درد، تورم، قرمزی و سوزن سوزن شدن در ناحیه تزریق داشته باشید.
 • از ماساژ دادن و دست زدن ناحیه درمان شده جدا خودداری کنید. زیرا این کار منجر به جابجایی مواد تزریق شده، بروز خونریزی و عفونت در برخی موارد می گردد. 
 • سونا، استخر و جکوزی و وان آب داغ تا هفت روز پس از اتمام کار ممنوع است. 
 • نکته مهم در مادلینگ صورت وجود احساس درد در محل چانه و فک است که این احساس در زمان جویدن غذا بیشتر می گردد. لذا بهتر است از غذاهای نرم و آبدار استفاده کنید.
 •  برای جلوگیری از عوارض و همچنین احساس درد، عدم جویدن زیاد و عدم فشار آوردن به فک الزامی است.
 •  تا چندین روز از آرایش کردن صورت به علت ایجاد فشار روی پوست صورت اجتناب کنید. 
 • خوابیدن به روی شکم و همچنین قرار گرفتن سر در حالت  پایین تر از سطح بدن به علت وارد آمدن فشار اضافی روی صورت ممنوع است.

مزایای تزریق ژل در مقایسه با تزریق چربی

_

 زاویه سازی صورت به روش تزریق ژل بسیار بی دردسر تر نسبت به سایر شیوه هاست. در زیر به مقایسه دو تزریق ژل و چربی می پردازیم:

 • برای زاویه سازی صورت به شیوه تزریق چربی پزشک ناچار است از لیپوساکشن استفاده کند که میزان چربی برداشته شده حدود 200 میلی لیتر بوده و به علت اینکه لیپوساکشن با کمی درد همراه است،   به استراحت بعدی نیاز دارد. در حالی که در تزریق ژل از ژل مصنوعی سازگار با ساختار بدن استفاده می شود.
 •  ممکن است جهت انجام تزریق چربی به بیهوشی نیاز باشد. همچنین توصیه می گردد که زاویه سازی صورت به روش تزریق چربی حتما در اتاق جراحی انجام گیرد.
 •  زاویه سازی صورت با تکنیک تزریق چربی هنگامی توصیه می گردد که فرد بخواهد چانه و گونه ها را نیز برجسته کند. 
 • فرم دهی صورت با تزریق ژل موقت بوده و در صورت نارضایتی فرد، می شود هیالورونیدی که در ژل های حاوی هیالورونیک اسید موجود است را تجزیه کرده و صورت را به حالت قبل برگرداند. ژل هایی مانند کلسیم هیدروکسی آپاتیت که در آن ها هیچ  آنزیم تجزیه کننده ای وجود ندارد، به خودی خود به مرور جذب پوست می شوند. ولی در زاویه سازی صورت به وسیله تزریق چربی این تکنیک غیرقابل بازگشت می باشد. نمیتوان برای ماندگاری چربی زمانی تعیین کرد ولی می شود گفت زاویه سازی توسط تزریق چربی دائمی است. 
 • در تزریق ژل بر اساس صلاحدید متخصص و اینکه چه نتیجه ای خواسته شده است می توان ژل را در ناحیه ای کم یا زیاد تزریق کرد. اما در تزریق چربی این امکان پذیر نمی باشد. چرا که اگر میزان زیادی چربی در یک قسمت تزریق شود، خطر مرگ سلول چربی وجود دارد. برای اینکه بافت چربی جهت ماندگاری به خونرسانی نیاز دارد. اما در زاویه سازی صورت توسط تزریق ژل محدودیتی وجود نداشته و ژل را به هر مقدار که می خواهیم، می توان در نواحی دلخواه تزریق کرد.
انجام مادلینگ صورت در کلینک تخصصی زیبایی موتاکس

مادلینگ صورت از چه سنی مناسب است؟

_

انجام هر نوع عمل زیبایی بهتر است در سنین بالای ۱۸ سال انجام پذیرد. برای زاویه سازی صورت  مربعی یا گرد می توان با نظر پزشک متخصص در سنین جوانی اقدام کرده و فرم و زاویه صورت را اصلاح کرد. ولی اگر هدف شما از زاویه سازی حذف پوست اضافه و چربی باشد، بهترین زمان بین سنین ۴۰ تا ۶۰ سال است که این کار مناسب بوده و با کشیدن پوست و حذف چربی می توان تغییرات مناسب را ایجاد کرد.

سوالات متداول

دوره نقاهت مادلینگ صورت چقدر است؟

این روش زیبایی دوره نقاهت خاصی ندارد. با این حال در برخی مواقع بیمار ممکن است به دلیل کشیدگی حاصل از تزریق ژل کمی احساس درد داشته باشد که این درد به طور کامل پس از چند روز بهبود می‌یابد.

آيا مادلینگ صورت دائمی است؟

مادلینگ صورت یک روش زیبایی دائمی نیست. با این حال حداقل بیست درصد از تاثیر مادلینگ بر روی فرم صورت برای همیشه باقی خواهد ماند.

مادلینگ صورت شامل چه مواردی می‌شود؟؟

مادلینگ صورت شامل زاویه‌سازی فک، چانه و گونه است.

کدام روش برای مادلینگ صورت بهتر است؟

تزریق ژل بهترین روش برای مادلینگ صورت است زیرا در این روش ظرافت بیشتری وجود دارد.