gel face lift

لیفت صورت با ژل

همواره دیده‌ایم که زیباجویان زیادی در پی افتادگی یا چروک شدن پوست و صورت خود به دنبال روش‌های برای لیفت موثر صورت هستند. معمولا تکنیک‌هایی که لیفت چهره را با کمترین هزینه و البته بدون خطر امکانپذیر می‌کنند، پرطرفدارترند. لیفت صورت با ژل یکی از این روش‌هاست که جوانی و شادابی چهره را برای زیباجویان به ارمغان می‌آورد. همچنین لیفت بینی با ژل نیز یکی از روش های غیر جراحی بوده و میتوانید برای دریافت مشاوره با شماره  02122755850 تماس بگیرید.

در ادامه این مطلب بیشتر به لیفت صورت با تزریق ژل و مزایای آن خواهیم پرداخت.

مزایای لیفت صورت با ژل

_

همانطور که گفتیم روش‌های متعددی برای لیفت صورت وجود دارد اما لیفت صورت با ژل نسبت به بسیاری از آنها مزایای فوق العاده‌ای دارد؛ به طوری که اثرگذاری و مزایای آن باعث شده هر روز بر تعداد طرفداران آن افزوده شود. مهم‌ترین مزایای لیفت صورت با تزریق ژل شامل:

 • نتایج به صورت فوری قابل مشاهده خواهند بود
 • نتایج کاملا طبیعی و بر اساس فرم صورت فرد خواهد بود
 • لیفت و سفت شدن پوست نواحی که دچار افتادگی شده‌اند
 • کاهش چین و چروک و خطوط ریزی که بر ظاهر تاثیر گذارند
 • بهبود بافت و زیبایی پوست
 • این روش غیر تهاجمی بوده و با کمترین میزان عوارض بهترین نتایج را بر جای می‌گذارد
 • دوره نقاهت بعد از تزریق ژل بسیار کوتاه است
 • تحریک تولید کلاژن و جوانسازی پوست به صورت طبیعی
 • ماندگاری اثر تا مدت طولانی
 • استفاده از ژل برای طیف وسیعی از زیباجویان امکانپذیر است و آقایان و بانوان می‌توانند از آن استفاده کنند
 • نیازی به استفاده از ماده بیهوشی و تحمل عوارض آن نیست
 • به دنبال استفاده پزشک از مواد بی حسی، هیچ دردی حین پروسیجر احساس نمی‌شود

نمونه کار فیلر صورت

_
لیفت صورت با تزریق ژل

لیفت صورت با تزریق ژل چگونه است؟

_
لیفت صورت با ژل

اگر شما نیز استفاده از کرم‌ها، مواد شیمیایی و سایر روش‌ها را امتحان کرده‌اید اما برای لیفت صورت نتیجه مناسبی دریافت نکرده‌اید، بهتر است قبل از اقدامات تهاجمی به تزریق ژل نیز فکر کنید. تزریق ژل با بالا کشیدن پوست و حجم دهی مناسب می‌تواند نتایج را به صورت آنی ظاهر کرده و حتی چین و چروک‌های صورت را نیز محو کند. در تکنیک تزریق ژل برای رفع افتادگی صورت، ژل به نواحی دارای چین و چروک و افتادگی تزریق می‌شود و با خاصیت پر کنندگی که دارد به عنوان فیلر موجب پر شدن بافت زیر پوست می‌شود.

تاثیر دیگری که ما از تزریق ژل انتظار داریم این است که در نتیجه ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید کلاژن سازی پوست را تحریک کرده و به صورت بلند مدت موجب جوانسازی و شادابی پوست گردد. این ماده پس از مدتی باعث آب آوردن بافت بدن شده و پوست را اصطلاحا بالا می‌کشد. البته متخصصان پیشنهاد می‌کنند ژل هیالورونیک اسید به نقاط مختلف تزریق شود تا پوست صاف و یکدست شده و سفتی مورد نظر را به دست آورد.

تزریق ژل

تزریق ژل چه تفاوتی با سایر روش‌های لیفت صورت دارد؟

_

روش‌های متعددی برای لیفت صورت وجود دارد که تزریق ژل به عنوان یکی از مناسب‌ترین آنها شناخته می‌شود. لیفت صورت با ژل از نظر نوع تاثیراتی که به جای می‌گذارد و اینکه یک تکنیک طبیعی است تمایز می‌یابد. تزریق ژل علاوه بر اینکه مثل یک فیلر عمل می‌کند،‌ قادر است ماده هیالورونیک اسید که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد را نیز افزایش داده و در طولانی مدت باعث جوانسازی طبیعی پوست گردد.

بسیاری هایفوتراپی را با تزریق ژل اشتباه می‌گیرند و ممکن است تصور کنند این دو روش نتیجه یکسانی دارند. در این مورد باید گفت که هایفوتراپی تاثیرات بلند مدتی به جای گذاشته و اغلب به عنوان یک روش برای پیشگیری انجام می‌شود؛ به عنوان مثال زیباجویان می‌توانند برای جلوگیری از افتادگی پوست هایفوتراپی را انجام دهند تا دچار افتادگی نشوند. اما لیفت صورت با تزریق ژل تاثیر آنی داشته و تا چند ماه اثرات خود را به جای می‌گذارد. روش‌های دیگری مثل لیفت صورت با نخ نیز وجود دارد که همچنان تاثیر متفاوتی با تزریق ژل دارد.

لیفت صورت با ژل در تهران

لیفت صورت با تزریق ژل در چه نواحی انجام می‌شود؟

_

لیفت صورت با تزریق ژل در نواحی مختلفی انجام می‌شود تا بتوان بالاترین میزان جوانسازی را به دست آورد. محل تزریق ژل بسته به نیازهای فرد متفاوت است و ممکن است چند ناحیه برای لیفت انتخاب شود. متداول‌ترین نواحی که در آنها با هدف لیفت، ژل تزریق می‌شود شامل:

1.استخوان گونه

_

با تزریق ژل در نواحی اطراف گونه می‌توان به بالا رفتن پوست و در نتیجه رفع افتادگی پوست کمک کرد. تزریق ژل در این نواحی به لیفت خطوط بین لب و بینی نیز کمک می‌کند و با خاصیت فیلری آن باعث حجیم شدن گونه‌ها نیز می‌شود. از طرفی کاهش بافت چربی اطراف چشم و گونه‌ها باعث ایجاد فرورفتگی می‌شود که با تزریق ژل در گونه می‌توان افتادگی ناحیه زیر چشم را درمان کرد.

2.خطوط بین لب و بینی

_

معمولا چین و چروک‌های زیادی مثل خطوط لبخند در ناحیه بین لب و بینی ایجاد می‌شود که باعث گود به نظر رسیدن این ناحیه و در نتیجه افزایش سن ظاهری می‌شود. تزریق ژل به این نواحی علاوه بر لیفت صورت، با رفع چین و چروک‌ها نیز چهره فرد را جذاب‌تر می‌کند.

لیفتینگ صورت با ژل کیلینک موتاکس

3.بینی

_

تزریق ژل به بینی نیز انجام می‌شود که با هدف لیفت و اصلاح فرم بینی صورت می‌گیرد. از آنجایی که این روش بدون عارضه و کاملا طبیعی است،‌ یکی از بهترین تکنیک‌ها برای افرادی است که به دنبال لیفت بینی بدون جراحی هستند.

4.گوشه لب

_

افزایش سن باعث پیدایش خطوطی در اطراف لب و به خصوص گوشه لب می‌شود که می‌تواند حالت طبیعی دهان را نیز دچار مشکل کند. لیفت صورت با ژل می‌تواند علاوه بر بالا کشیدن لب‌ها و پوست اطراف آن، باعث اصلاح فرم طبیعی لب و زیبایی هرچه بیشتر آن شود.

5.میانه‌های صورت

_

افتادگی پوست در نواحی زیر گونه باعث افتادگی شدید پوست می‌شود و به تزریق فیلر بیشتری احتیاج دارد. خاصیت پر کنندگی ژل باعث می‌شود حجم این نواحی افزایش یافته و پوست بالاتر برود.

6.خط فک

_

معمولا یکی از نواحی که در نتیجه افزایش سن حالت خود را از دست می‌دهد و دچار افتادگی پوست می‌شود، خط فک می‌باشد. بالا بردن پوست فک با استفاده از تزریق ژل به راحتی امکان پذیر است.

7.غبغب

_

معمولا با افزایش سن شاهد افتادگی پوست نواحی زیر چانه یا اصطلاحا غبغب می‌شویم که تزریق ژل با پر کنندگی خود تا حد زیادی این عارضه را اصلاح می‌کند. معمولا در افراد مسن‌تر لیفتینگ صورت با ژل شامل این ناحیه نیز می‌شود.

لیفت صورت با ژل به چه افرادی توصیه می‌شود؟

_

به طور کلی هر فردی که احساس می‌کند دچار افتادگی پوست شده و به یک متد برای حل این عارضه احتیاج دارد، می‌تواند لیفت صورت با ژل را امتحان کند. البته قبل از تزریق پزشک در طی جلسات مشاوره فرد را از نظر سلامت جسمی بررسی می‌‌کند تا از بی خطر بودن آن اطمینان حاصل کند. افراد زیر کاندیدای مناسب لیفتینگ صورت با ژل هستند:

 • افرادی که در ناحیه صورت دچار افتادگی سطح متوسط شده‌اند
 • افرادی که در نتیجه افزایش سن دچار افتادگی و چین و چروک‌های ریز پوست شده‌اند
 • افرادی که در سنین میانسالی دچار افتادگی‌های خفیف پوست صورت شده‌اند

توجه داشته باشید که تزریق ژل باعث افزایش یا کاهش پوست شل شده نمی‌شود و با پر کردن بافت صورت به رفع افتادگی منجر می‌شود. بنابراین زیباجویانی که افتادگی شدید پوست را تجربه می‌کنند، نمی‌توانند انتظار تغییرات مطلوبی داشته باشند و توصیه می‌شود از سایر روش‌ها مثل لیفت صورت با نخ استفاده کنند.

بسیاری تصور می‌کنند که تزریق ژل صرفا برای زیباجویان خانم توصیه می‌شود؛ اما آقایان نیز از طریق لیفتینگ صورت با ژل می‌توانند نتایج فوق العاده‌ای بگیرند. تزریق ژل در آقایانی که به لیفت صورت احتیاج دارند می‌تواند به جذابیت آنها بیافزاید. بنابراین اگر آقا هستید و از شل شدگی پوست رنج می‌برید، توصیه می‌کنیم برای تزریق ژل شک نکنید.

لیفت صورت با تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

_

اگر مایلید بدانید تزریق ژل چگونه انجام می‌شود، باید گفت که لیفت صورت با تزریق ژل مراحلی دارد که در این بخش به آنها می‌پردازیم.

1.معاینه و مشاوره

 در جلسات مشاوره اولیه پزشک ظاهر، رنگ، بافت و میزان افتادگی پوست را بررسی می‌کند و بر اساس اینکه کدام نواحی باید لیفت شوند یک مشاوره تخصصی ارائه می‌کند. در این جلسات شما می‌توانید شرایط و انتظارات خود را بیان کرده و از هزینه و نواحی تزریق ژل نیز اطلاع پیدا کنید.

2.بی حسی و آماده سازی

در این مرحله شما وارد اتاق عمل شده و بعد از ضد عفونی تزریق ماده بی حسی انجام می‌شود. بنابراین شما در حین لیفت صورت با ژل تقریبا هیچ دردی حس نمی‌کنید.

3.تزریق ژل

 مرحله اصلی بعد از تزریق ماده بی حسی آغاز می‌شود که فقط چند دقیقه به طول می‌انجامد. پزشک میزان دقیقی از ژل را به نواحی مختلف صورت تزریق می‌کند.

4.مشاهده نتایج

 همانطور که قبلا هم گفتیم نتایج تزریق ژل بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود و زیباجو می‌تواند نتایج اولیه را مشاهده کند. البته نتایج ثانویه تزریق ژل مدتی بعد و به صورت آهسته خود را نشان می‌دهد که تا مدت‌ها باقی خواهد ماند.

مراقبت‌ها و توصیه‌های بعد از تزریق ژل

_

برای اینکه لیفت صورت با تزریق ژل حداکثر اثرگذاری را داشته و عارضه خطرناکی به دنبال نداشته باشد، لازم است مثل هر روش زیبایی دیگری بعد از عمل مراقبت‌هایی را رعایت نمود. در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که باید در مورد مراقبت‌های تزریق ژل بدانید اشاره می‌کنیم:

 • دو هفته قبل و بعد از تزریق ژل می‌بایست از مصرف داروهایی مثل آسپرین، ایبوپروفن یا سایر داروهای ضد انعقاد خون بپرهیزید تا از خونریزی یا التهاب غیر قابل کنترل پیشگیری نمایید.
 • بهتر است با مصرف مواد غذایی مثل اسفناج، کاهو، کرفس و کلم سطح ویتامین K خونتان را افزایش دهید تا احتمال خونریزی را به حداقل برسانید.
 • در صورت تورم صورت می‌توانید تا 72 ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • بعد از تزریق ژل می‌توانید هر غذایی میل کنید اما بهتر است رژیم غذایی سالمی داشته باشید تا نتیجه بهتر بروز پیدا کنند.
 • بعد از تزریق ژل محدودیتی از نظر کار ندارید و می‌توانید به محل کارتان بروید.
 • بهتر است به منظور جلوگیری از کبودی، تورم و خونریزی تا مدتی در معرض سونا، دوش گرم، نور مستقیم آفتاب یا استخر قرار نگیرید.
 • تا یک هفته بعد از لیفت صورت با تزریق ژل بهتر است از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بپرهیزید.
 • تا چند روز اول فعالیت یا ورزش نداشته باشید تا از آن بر نتیجه ژل جلوگیری کنید.
 • تا دو هفته از خارش، دستکاری یا ماساژ ناحیه تزریق خودداری کنید.

ماندگاری لیفت صورت با تزریق ژل

_

لیفت صورت با ژل یک روش دائمی نیست و از آنجایی که حاوی مواد طبیعی است، با گذشت زمان از حجم ژل تزریق شده کاسته می‌شود و جذب پوست می‌شود. ماندگاری ژل تزریق شده از 6 ماه تا 1 سال است اما ماده موثره آن که هیالورونیک اسید نام دارد تا 5 سال اثرات کلاژن سازی خود را بر جای می‌گذارد و تاثیر قابل توجهی در جوانسازی پوست دارد. شایسته ذکر است که اگر از نتایج تزریق ژل رضایت نداشتید، می‌توانید به پزشکتان بگویید تا سرعت حل شدن ژل را با تزریق موادی خاص مثل هیالاز افزایش دهد.

لیفت صورت با تزریق ژل در کلینیک زیبایی موتاکس

_

در صورتی که قصد دارید لیفت صورت با ژل را تجربه کنید می‌بایست به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و تحت نظر یک پزشک متخصص از این تکنیک استفاده کنید. شما عزیزان می‌توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش در یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی ایران یعنی کلینیک موتاکس، با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

لیفت صورت با ژل برای جوانسازی پوست