ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟

شرایط مناسب برای لیفت صورت با نخ

پوست به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و دچار چین و چروک می‌شود. افتادگی پوست نیز یکی دیگر مشکلاتی است که همه افراد در سنین میانسالی و پیری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

لیفت صورت با نخ یک روش علمی برای از بین بردن شلی صورت و رفع چین و چروک‌های سطحی است؛ اما لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟ و ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟ این روش جوان‌سازی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و می‌تواند تأثیر بسیار مطلوبی بر روی ظاهر فرد داشته باشد. در لیفت با نخ، زیباجو نیازی به انجام جراحی ندارد.

این روش غیرتهاجمی بوده و پزشک با بی‌حسی موضعی و وارد کردن نخ‌های مخصوص زیر پوست زیباجو تلاش می‌کند که قسمت‌های دارای افتادگی را لیفت کند و به اصطلاح بالا بکشد. لیفت صورت با استفاده از نخ برای رفع مشکلات بخش‌های مختلف صورت مانند بینی، شقیقه، غبغب و گردن قابل استفاده است.

 با این حال محدودیت‌هایی نیز در استفاده از لیفت با نخ برای افراد مختلف وجود دارد و همه افراد گزینه مناسبی برای این روش جوان‌سازی نیستند. همچنین ماندگاری لیفت صورت با این روش در افراد مختلف متفاوت است. البته رعایت مراقبت‌های بعد از لیفت می‌تواند در افزایش میزان ماندگاری این روش جوان‌سازی تاثیر بسزایی داشته باشد.

عوامل موثر در ماندگاری لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چگونه است

ماندگاری لیفت با نخ نیز به طور میانگین شش ماه است. با این حال عوامل مختلفی می‌تواند بر روی میزان ماندگاری لیفت صورت با نخ مؤثر باشد؛ این عوامل به شرح زیر هستند.

سن زیباجو

در جلسه مشاوره، پزشک با بررسی شرایط زیباجو تصمیم می‌گیرد که آیا استفاده از نخ برای لیفت صورت می‌تواند برای او مناسب باشد یا خیر. یکی از مهم‌ترین شرایطی که می‌تواند بر روی تصمیم‌گیری پزشک تأثیر زیادی بگذارد، سن زیباجو است. به طور معمول لیفتینگ صورت با نخ برای افراد میانسال انتخاب بهتری محسوب می‌شود و پزشکان ترجیح می‌دهند که از این روش برای افرادی با سن بالاتر از چهل سال استفاده کنند.

لیفت با نخ

با این حال هر چه سن زیباجو بیشتر باشد و چین و چروک‌های صورت عمیق‌تر یا میزان افتادگی صورت بیشتر باشد، احتمال اینکه زیباجو بتواند با این روش به نتیجه ایده آلی برسد کمتر می‌شود. البته باید به خاطر داشته باشید که همچنان لیفت با نخ برای افراد مسن بهترین انتخاب است زیرا یک روش غیر جراحی بوده و با توجه به زمانی که صرف انجام آن می‌شود، نتایج بسیار درخشان هستند.

جنس نخ لیفت

لیفت صورت با نخ برای زیباسازی پوست

نخی که برای لیفت صورت استفاده می‌شود تا چند ماه زیر پوست زیباجو باقی می‌ماند بنابراین باید کیفیت مناسبی داشته باشد تا باعث بروز حساسیت و مشکلاتی از این قبیل نشود. در موارد محدودی نخ‌ها می‌توانند باعث کبودی، التهاب یا خارش و کبودی شوند. در صورت بروز چنین عوارضی پزشک با خارج کردن نخ‌ها این مشکل را به طور کامل برطرف می‌کند.

نخ‌های که برای لیفت استفاده می‌شوند پس از گذشت مدت زمان معینی به طور کامل جذب شده و از بین می‌روند. اگر چه که با از بین رفتن نخ‌ها وضعیت بخش‌های لیفت شده کاملاً به حالت قبل برنمی‌گردد و در بهترین شرایط زیباجو می‌تواند بیست درصد بهبودی دائمی بخش‌های لیفت شده را انتظار داشته باشد. البته این بیست درصد نیز در افراد مختلف با شرایط جسمانی و سبک زندگی متفاوت می‌تواند کمتر یا بیشتر شود.

مهارت و توانایی پزشک

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت با نخ

میزان مهارت و تجربه پزشک در میزان ماندگاری لیفت صورت با نخ مؤثر است. پزشک با بررسی شرایط زیباجو تصمیم می‌گیرد که از نخ در کدام بخش‌های صورت زیباجو استفاده کند. همچنین میزان تبحر او در استفاده از نخ و فرم دادن به صورت زیباجو می‌تواند در نتیجه کار تأثیر زیادی داشته باشد.

 این روش جوان‌سازی صورت نیاز به ظرافت، تمرکز و دقت بالایی دارد به همین دلیل اگر قصد لیفت صورت با نخ را دارید؛ بهتر است در انتخاب پزشک وسواس زیادی به خرج دهید. کلینیک موتاکس با دارا بودن کادری مجرب و آموزش‌دیده می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت کند.

سبک زندگی زیباجو

ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است

سبک زندگی یکی از مهم‌ترین عواملی است که در میزان ماندگاری لیفت بخش‌های مختلف صورت مانند لیفت ابرو با نخ موثر است. افرادی که به رژیم غذایی سالمی پایبند هستند و از خوردن غذاهای تند پرهیز می‌کنند می‌توانند انتظار ماندگاری بیشتری از لیفت صورت با نخ داشته باشند.

 همچنین افرادی که بعد از لیفت صورت سولاریوم انجام نمی‌دهند یا مدت طولانی زیر نور خورشید آفتاب نمی‌گیرند نیز جزو کسانی هستند که تا مدت زمان بیشتری از لیفت صورت خود لذت خواهند برد. به خاطر داشته باشید که رژیم غذایی سالم، حذف مشروبات الکلی و دخانیات و پرهیز از حضور در مکان‌های بسیار گرم می‌تواند در ماندگاری بیشتر لیفت با نخ بسیار مؤثر باشد.

ترکیب لیفت با نخ با ژل و بوتاکس

استفاده از روش‌های ترکیبی می‌تواند تأثیر لیفت با نخ را افزایش دهد. همچنین به دوام و ماندگاری لیفت نیز کمک خواهد کرد. ژل لیفتینگ یکی از روش‌های ترکیبی است که در ‌آن از نخ  و ژل برای لیفت صورت استفاده می‌شود. استفاده از این روش می‌تواند ماندگاری لیفت را چند برابر کند. علاوه بر این برخی از پزشکان با توجه به شرایط زیباجو در کنار لیفت صورت با نخ تزریق بوتاکس در بخش‌هایی از صورت را نیز پیشنهاد می‌دهند.

ماندگاری لیفت صورت با نخ در شرایط مختلف

اگر هنوز هم به پاسخ دقیقی برای سؤال میزان ماندگاری لیفت صورت با نخ چقدر است؟ نرسیده‌اید؛ باید بگوییم که ماندگاری لیفت با نخ در شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به کمک لیفت با نخ می‌توان افتادگی صورت را برطرف کرد یا از آن برای لیفت بینی، ابرو و از بین بردن چین و چروک‌های سطحی استفاده کرد. قرینه‌سازی صورت با نخ نیز در برخی موارد امکان‌پذیر است. با این حال برخی شرایط می‌تواند ماندگاری لیفت با نخ را کاهش داده و باعث نارضایتی زیباجوان شود.

 بافت صورت

 افرادی که بافت صورتشان سفت‌تر است نتیجه دلخواهشان را از لیفت با نخ نخواهند گرفت. در عوض کسانی که پوستی نازک و افتاده دارند و به اصطلاح صورتشان سنگین نیست می‌توانند نتیجه خوبی از لیفت با نخ بگیرند.

مودلینگ صورت

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

 افرادی که مشروبات الکلی مصرف می‌کنند یا به مصرف دخانیات اعتیاد دارند هم نتیجه مطلوبی از لیفت با نخ دریافت نخواهد کرد. شرط اصلی ماندگاری خوب لیفت صورت با نخ، سبک زندگی سالم و رژیم غذایی مناسب است.

شرایط آب و هوایی محل زندگی

 شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در‌ آن زندگی می‌کنید نیز بر روی ماندگاری لیفت مؤثر است. آب و هوای گرم باعث جذب سریع‌تر نخ و در نتیجه ماندگاری پایین این روش جوان‌سازی خواهد شد.

مراقبت پس از لیفت صورت با نخ

شما با رعایت برخی نکات ساده می‌توانید ماندگاری لیفت با نخ را افزایش دهید. این نکات در جلسه مشاوره به زیباجویان گوشزد خواهد شد. از جمله مهم‌ترین نکات مراقبتی پس از انجام لیفت با نخ که باید آن‌ها را رعایت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حداقل به مدت یک روز از لمس کردن یا فشار آوردن به نواحی لیفت شده خودداری کنید.
  • استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی به مدت یک هفته غیرمجاز است.
  • تا دو هفته ورزش‌های سنگین انجام ندهید.
  • حمام کردن تا سه روز پس از لیفت با نخ ممنوع است.
  • استفاده از کمپرس یخ تا سه روز برای رفع تورم یا کبودی احتمالی مانعی ندارد.
  • سعی کنید موقع خوابیدن فشاری به نواحی لیفت شده وارد نشود.
  • به مدت یک هفته از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، خودداری کنید.

کلینیک زیبایی موتاکس، جوان‌سازی پوست بدون نیاز به جراحی

شما می‌توانید برای لیفت بینی با نخ، لیفت ابرو و غبغب با نخ به کلینیک موتاکس مراجعه کنید. کلینیک موتاکس با ارائه انواع خدمات جوان‌سازی، لاغری، لیزر و کاشت مو تلاش کرده است که مجموعه کاملی از خدمات زیبایی را با بهترین کیفیت برای شما فراهم کند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با ما در تماس باشید.

کلینیک موتاکس به عنوان یکی از برترین کلینیک‌های زیبایی شهر تهران کیفیت خدمات خود را تضمین می‌کند. مجموعه ما با استفاده از جدیدترین متدهای زیبایی و بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها بهترین انتخاب برای افرادی است که می‌خواهند زیبایی و طراوت جوانی را به پوست خود هدیه دهند.

نظرات غیرفعال شده است.