مزوژل
Mesogel

مزوژل

آشنایی با مزوژل برای جوانسازی پوست

_

بالارفتن سن موجب کاهش هیالورونیک اسید و متعاقب آن از دست رفتن طراوت و شادابی پوست می‌شود. اما خوشبختانه این روزها با استفاده از روش‌های مختلف درمانی می‌توان پوست آسیب‌دیده را احیا کرد. مزوژل یکی از روش‌های درمانی پرطرفدار است که کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کند و بدون ایجاد تغییرات غیرطبیعی در پوست، آن را به‌صورت سه‌بعدی بازسازی می‌کند.
اگر می‌خواهید با این شیوه درمانی آشنا شوید و مزایای آن را بشناسید، بهتر است این مطلب را تا آخر بخوانید.

مزوژل برای جوانسازی پوست

مزایای تزریق مزوژل شامل چه مواردی است؟

_

تزریق مزوژل در تمام قسمت‌های صورت قابل انجام است و می‌تواند نواحی حساس اطراف چشم را هم آب‌رسانی کند و علاوه بر سیاهی و چروک، پف چشم را هم از بین ببرد. به این کاربردهای گسترده‌، باید افزایش قابلیت ارتجاعی پوست را هم اضافه کنیم. از این روش می‌توان برای جوان‌سازی انواع مختلف پوست استفاده کرد و هیچ محدودیت سنی هم برای انجام این شیوه وجود ندارد.
اما با توجه به اینکه مواد تزریق شده 6 تا 9 ماه ماندگاری دارند، اگر از نتیجه درمان راضی نبودید لازم نیست تا پایان عمر آن را تحمل کنید، چون بعد از مدتی اثرات آن از بین می‌رود.
مزیت دیگر استفاده از این روش این است که عارضه‌ی خطرناکی ایجاد نمی‌کند و عوارض آن کاملا محدود و طبیعی است. به‌طور مثال هنگام انجام تزریق، درد کمی احساس می‌شود که قابل تحمل است و اگر کسی نتواند آن را تحمل کند می‌تواند از پزشک بخواهد بی‌حسی موضعی تزریق کند.
موارد دیگر مانند قرمزی، تورم یا کبودی هم حداکثر 48 ساعت طول می‌کشد و خود‌به‌خود از بین می‌رود. اما اگر تزریق توسط افراد غیرحرفه‌ای و در محیط آلوده انجام شود یا از مواد غیراستاندارد استفاده شود احتمال ایجاد عفونت یا باقی ماندن زخم روی پوست وجود دارد.

مزوژل چگونه انجام می‌شود؟

_

در این شیوه مواد مورد نیاز برای شادابی و بازسازی سلول‌ها به پوست تزریق می‌شود. ترکیبات موثر مورد استفاده شامل هیالورونیک اسید، کوآنزیم، ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد معدنی است. در نتیجه پوست هیدراته یا آبرسانی می‌شود. همچنین این مواد کلاژن‌سازی و خون‌رسانی به پوست را بیشتر می‌کنند و باعث می‌شوند بافت‌های آسیب‌دیده پوست و چین و چروک‌های سطحی ترمیم شود. کاربردهای دیگر تزریق این ترکیبات در رفع تیرگی دور چشم و جوانسازی پوست گردن و دکلته است.

چه کسانی نمی‌توانند مزوژل انجام دهند؟

_

مزوژل روشی بی‌عارضه و ایمن است که استفاده از آن خطری ایجاد نمی‌کند؛ با این‌حال همه‌ی افراد نمی‌توانند از این شیوه استفاده کنند.

محدودیت‌های آن شامل این موارد است: