hifu therapy

زیبایی و جوانسازی پوست با هایفوتراپی

هایفوتراپی به عنوان یکی از بهترین روش‌های سفت‌تر کردن پوست صورت و جلوگیری از ایجاد چین و چروک در دنیای زییایی با استقبال خوبی از جانب علاقه‌مندان مواجه شده است.

در تکنیک هایفو، بدون انجام جراحی و توسط امواج متمرکز اقدام به جوانسازی صورت می شود. بنابراین این روش را می‌توان غیرتهاجمی و البته بدون نیاز به هرگونه ریکاوری دانست. امواج مورد استفاده در هایفو، امواجی هستند که در دستگاه‌های سونوگرافی نیز استفاده می‌شوند. 

هایفوتراپی بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند از بروز علائم پیری از جمله افتادگی، شلی پوست، تیرگی، خطوط ریز و چین چروک جلوگیری کنند. با انجام هایفو و رسیدن به ظاهری بی عیب و نقص زیبایی و جوانی خود را حفظ کنید.

تفاوت هایفوتراپی با سایر روش ها

_

یکی از بارز‌ترین تفاوت‌های تکنیک هایفو با دیگر روش‌های زیبایی همچون بوتاکس صورت این است که در طی انجام این روش، پزشکان امواج را به صورت متمرکز و تنها به لایه‌ای خاص از پوست وارد کرده و در واقع، همین امر موجب می‌شود تا رشته‌های کلاژن موجود در پوست بهبود پیدا کنند. انجام هایفوتراپی به افراد جوان‌تر که به دنبال تکنیکی موثر و مقرون‌به‌صرفه برای جلوگیری از افتادگی پوستشان هستند و افرادی که با قرار‌گیریِ دائم در معرض نور خورشید به افتادگی پوست دچار شده‌‌اند، توصیه می‌شود. به همین دلیل اگر انجام منظم هایفوتراپی ( به‌عنوان مثال هر شش ماه یک بار) را در برنامه خود قرار دهید، آنگاه هیچگاه پوستتان  دچار افتادگی نمی شود.

هایفو صورت در تهران

هایفوتراپی چیست؟

_

در حال حاضر هایفوتراپی به‌عنوان یکی از قدرتمندترین و موثرترین روش‌ها برای سفت‌تر کردن پوست محسوب می‌شود. معمولا امواج هایفو باعث ایجاد آسیب‌های جزئی به لایه‌های عمقی پوست می‌شوند اما در عین‌حال به لایه‌های سطحی صدمه‌ای وارد نمی‌کنند. آسیب‌های جزئی وارد شده باعث تحریک تولیدات وسیع رشته‌های کلاژن می‌گردند و در واقع، هر چه میزان تولید رشته‌های کلاژن افزایش یابد، استحکام بافت پوستی افزایش می یابد و پوست فرد صاف‌تر، شاداب‌تر و بدون هرگونه چین‌وچروک می شود. هایفوتراپی را می‌توان همچون اکسیر جوانی در مبارزه با بسیاری از علائم پیر پوستی دانست که انجام درست آن در کیلینیک معتبر و توسط پزشکی مجرب، مزایای زیر را به دنبال دارد.

رفع تیرگی پوست با هایفوتراپی

مزایای هایفوتراپی چیست؟

_

نتایج سریع و ماندگاری خوب

_

معمولا بعد از انجام اولین جلسه هایفوتراپی، بسیاری از مراجعین شاهد بروز نتایج اولیه همچون سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه صورت و گردن خود هستند. اما با توجه به آمار و نتایج حاصل شده می‌توان گفت، نتایج هایفوتراپی معمولا بین 6 تا 12 هفته بعد از انجام آن در صورت فرد پدیدار می‌شوند. دلیل این وقفه را هم می‌توان نیاز رشته‌های‌کلاژن به زمانی نسبتا طولانی برای تولید و بازیابی در محل‌های تحت درمان دانست اما به طور کلی، هایفوتراپی همیشه این پتانسیل را دارد که رشته‌های جدید کلاژن را ایجاد کند اما تاثیر تولید کلاژن‌های جدید بر ظاهر پوستتان و ماندگاری نتایج حاصل شده به سرعت فرایند پیریِ پوست شما وابسته است.

تعداد جلسات کم

_

معمولا بسیاری از افرادی که متقاضی انجام هایفوتراپی و جوان‌سازی پوست خود هستند، با انجام یک جلسه درمانی این پروسه را پشت سر می‌گذارند. با این وجود باز هم نمی‌توان در این زمینه به طور کلی صحبت نمود. چرا که برای دستیابی به نتایج و اهداف دلخواه باید فاکتور‌های موثری همچون میزان افتادگی پوست، چگونگی واکنش بدن به امواج هایفو، شرایط فرایند پیری و... را نیز در نظر داشت اما معمولا پزشکان به افرادی که متقاضی انجام هایفوتراپی هستند، دو جلسه با فاصله‌ای در حدود 6 ماه و نیم توصیه می کنند. هرچند بهتر است در این زمینه حساسیت زیادی به خرج ندهید. چرا که برنامه مناسب درمانی در جلسه مشاوره و بعد از انجام معاینات مربوطه به شما اعلام خواهد گردید.

انعطاف پذیری بالا

_

با توجه به محدود بودن عوارضی که انجام هایفوتراپی می‌تواند برای هر فرد به دنبال آورد و همچنین ایمنیِ بالایش، پزشکان از آن به عنوان روشی برای جوانسازی تمامی نقاط بدن و حتی نقاط حساسی همچون پلک‌ها نیز استفاده می‌کنند.

از جمله کاربرد‌های رایج هایفو برای صورت می‌توان به رفع ورم پلک‌ها، لیفت صورت، از بین بردنِ چربی‌های بدن، بهبود خط فک، رفع غبغب و افتادگی گردن، بهبود شکل کلی صورت و... اشاره نمود.

همه‌ موارد ذکر شده با سرعت بالا و بدون پشت سر گذاشتنِ دردسر‌های مرتبط با انجام عمل‌های جراحی انجام می‌گیرند.

روش کم خطر و غیرتهاجمی

_

تقاضا برای روش های مقابله با پیری و داشتن پوستی جوان و شاداب در طول سالهای گذشته افزایش پیدا کرده است. در میان روش های تهاجمی و پرخطری چون جراحی لیفت، که باید ایجاد برش روی پوست همراه هست و نیاز به بیهوشی و دوران نقاهت دارد، روش هایفوتراپی یک روش بی خطر و بدون دوران نقاهت است که جوانی و شادابی پوست را برای شما به ارمغان می آورد.

بعد از انجام هایفوتراپی به دلیل  تحریک های پوستی، ایجاد قرمزی و تورم پوست در برخی از افرادی عادی است، اما این مشکلات خفیف و موقتی هستند و بعد از چند روز از بین می رود.

 

رفع افتادگی با روش هایفوتراپی

هایفو صورت چگونه است؟

_

برای انجام هایفوتراپی در ابتدا پزشک یا متخصص، محل درمان را مشخص نموده و ناحیه ی مورد نظر را استریل می کند. سپس از بی حسی موضعی برای بی حس شدن ناحیه ی درمان استفاده می شود. بعد از بی حس شدن، از ژل مخصوصی روی پوست شما قرار داده می شود. این ژل، همان ژلی است که در انجام سونوگرافی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مرحله ی بعد با قرار گرفتن دستگاه بر روی پوست شما  درمانتان آغاز می‌گردد. در این مرحله، تکنسین یا متخصص با استفاده از مانیتور به تنظیم امواج پرداخته و آن را آماده استفاده می‌کند. امواج فراصوت نیز در ابتدا با پالس‌های کوتاه به محل مورد نظر فرستاده می‌شوند. مدت زمان انجام این عمل 30 تا 90 دقیقه است. در انتها دستگاه از روی پوست شما برداشته شده و معمولا این روند یک یا چند بار تکرار می‌شود تا در نهایت، نتیجه دلخواه حاصل گردد.

تکنولوژی استفاده شده در هایفوتراپی

_

در تکنیک هایفوتراپی پوست، همچون روش های دیگری که در آن‌ها از تکنولوژی اولتراسوند استفاده می‌شود، یک دستگاه دستی تصویربرداری که دارای سطح تماس نرمی است بر روی پوستتان قرار داده می‌شود تا با این کار، تصویری شفاف از پوست شما بر روی یک صفحه بزرگ فرستاده شده و پزشک نیز این فرصت را داشته باشد تا نقاطی که انرژی شما باید برای انجام لیفت صورت به سمتشان هدایت شود را شناسایی کند.

بعد از انجام هایفوتراپی به عمق مناسبی از پوست شما گرما داده می‌شود تا بدین‌ترتیب، آثار مثبت این انرژی گرمایی نیز به مرور زمان پدیدار گردد. در تمام مدت انجام هایفوتراپی، پزشک نسبت به انجام مراقبت‌ها دقت داشته و به همین دلیل، سطح فوقانی پوستتان به هیچ‌عنوان تحت‌تاثیر قرار نمی‌گیرد و البته هیچگونه آثاری نیز بر روی آن باقی نمی‌ماند. در صورتی که پوست صورتتان به طور تدریجی و ملایم کشیده شود، طبیعتا با گذشت زمان، ظاهری لطیف و طبیعی را نیز پیدا خواهد کرد.

فواید استفاده از روش هایفوتراپی

هایفو صورت چه نتایجی دارد؟

_

علم پزشکی به پزشکان توصیه می‌کند تا در روند کار خود از روش‌های کم تهاجم استفاده کنند. به عنوان‌مثال برای تسکین درد حاصل از سردرد، به جای مورفین که عوارض جانبی بسیاری را هم با خود به همراه دارد به تجویز استامینوفن بپردازند. این مسئله برای روش‌های جوانسازی پوست نیز صدق می‌کند. اگر با معاینه و بررسی پوست شما، روند کند پیری آن اثبات گردد، پس بهتر است به جای انجام جراحی سنگینی همچون لیفت به سراغ انجام هایفوتراپی بروید که با انجام تنها یک بار در سال، می‌توانید به نتیجه دلخواه خود نیز دست یابید. هدف روش هایفو این است که فرایند جوان‌سازی پوست شما را بر پایه رفتار طبیعی پوست بدن انجام شود. یعنی به تحریک آن بپردازد تا بدین‌صورت، کلاژن تولید شود و سفتی و استحکام پوست ایجاد شود. با انجام این عمل محبوب که در سال‌های گذشته، افراد بسیاری نیز از انجام آن استقبال کرده‌اند، هیچگونه ماده مصنوعی وارد بدنتان نشده و در آن، خبری از بیهوشی، بخیه، زخم و فلج عضلات و... نیست.

هایفوتراپی

آیا انجام هایفوتراپی درد دارد؟

_

در پاسخ به این سوال پرتکرار باید گفت هایفوتراپی اصلا درد ندارد! چرا که به محض برخورد انرژی به دست آمده از امواج متمرکز فراصوت به پوست، فرد تنها مقادیر کمی از انرژی را در عمق پوست خود احساس خواهد کرد. این انرژی، ثمره آغاز فرایند تولید کلاژن است. معمولا بسیاری از افرادی که برای انجام هایفوتراپی به پزشک مراجعه می‌کنند در حین درمان، تنها حسی همچون سوزن سوزن شدن و یک گرمای خفیف را احساس می‌کنند. به هرحال تمامی این حس‌ها موقتی بوده و تنها به زمان انجام درمان اختصاص دارد. معمولا برخی از مراجعین نیز قبل از آغاز روند درمانشان، به منظور تجربه کم‌ترین میزانِ درد، قرص پاراستامول را مصرف می‌کنند که معمولا اجباری بر انجام این کار وجود ندارد.

مراقبت های بعد از انجام هایفوتراپی

_

بعد از انجام درمان هایفوتراپی بهتر است تا چند هفته از قرارگیری در معرض آفتاب مستقیم و یا سرمای شدید خودداری می‌کنید. چرا که تابش مستقیم نور خورشید باعث آسیب به پوست شما شده و به همین دلیل بهتر است تا از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید. انجام این قبیل مراقبت‌ها را تا زمانی که فرایند کلاژن‌سازی و سفت‌تر شدنِ پوست‌تان تکمیل شوید، جدی بگیرید.

بعد از انجام هایفو صورت، از خارش مکرر پوست خود خودداری کنید چرا که این عمل باعث ایجاد آسیب‌های پوستی می‌شود. سعی کنید در دوره بعد از انجام هایفو صورت، آب زیادی بنوشید و در صورتی که عادت به مصرف الکل دارید، در این زمان از نوشیدن آن اجتناب ورزید. به جای آن، نوشیدن منظم آب را در برنامه‌تان قرار دهید.

چرا که آب باعث بهبود سرعت کلاژن‌سازی پوست‌تان می‌شود. علاوه بر آن، بهتر است تا چند هفته هنگام حمام کردن از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. احتمالا دوره بعد از انجام هایفو صورت کمی سخت برای شما سپری شود اما نکته حائز اهمیت این است که رعایت تمامی نکات ذکر شده باعث می‌شود تا روند کلاژن‌سازی پوست‌تان به نحو بهتری انجام شده و نتیجه ماندگارتری را هم شاهد باشید.

هایفوتراپی به چند جلسه نیاز دارد؟

_

معمولا بسیاری از مراجعه‌کنندگان تنها به انجام یک جلسه هایفو نیاز دارند. با این‌حال باید مواردی همچون میزان شل‌شدگی و افتادگی پوست، چگونگی واکنش بیولوژیک بدن هر فرد نسبت به امواج فراصوت، توانایی بدن فرد در کلاژن‌سازی و... را در نظر داشت. برخی از مراجعه‌کنندگان با گذشت حدود 9 تا 12 ماه و جهت تکمیل روند درمان خود به انجام یک جلسه دیگر از هایفوتراپی نیاز پیدا می‌کنند. اما به طور کلی نتایج و تاثیرات مثبتی که هایفوتراپی می‌تواند برای هر فرد به دنبال داشته باشد، با گذشت حدود 12 هفته به وضوح دیده می‌شود. هرچند باید مواردی که فرد نتایج را با گذشت حدود 6 ماه از اولین جلسه درمان مشاهده می‌کند نیز در نظر داشت. بسیاری از افرادی که تحت درمان هایفوتراپی قرار گرفته‌اند، به مدت 2 الی 3 سال از مزایای این درمان بهره‌مند گشته‌اند. البته با توجه به روندی که پوست هر فرد به طور طبیعی طی می‌کند، ممکن است بعد از انجام هایفوتراپی باز هم نیاز به انجام آن داشته باشید تا با این کار از بروز نشانه‌های پیری در چهره خود جلوگیری کنید.

هایفو در کلینیک زیبایی موتاکس

_

بسیاری از افراد برای یافتن بهترین متخصص پوست، مو و زیبایی زمان زیادی را صرف می‌کنند. چرا که می‌دانند، هر چقدر تجربه متخصص انتخابی‌شان بیشتر باشد، طبیعتا آشنایی وی با روش‌های مختلف زیبایی نیز بیشتر خواهد بود و در واقع این مسئله، ارتباط مستقیمی با رضایت نهایی آن‌ها از انجام هایفوتراپی دارد. به عبارتی، هرچقدر که آگاهی یک پزشک نسبت به روش‌های مادلینگ صورت و ترمیم پوست بیشتر باشد، طبیعتا به نحو بهتری نیز تواناییِ راهنمایی بیمار خود را داشته در صورتی که روش هایفوتراپی انتخاب مناسبی برای بیمار موردنظر نباشد، آنگاه روش‌های جایگزین و بهتری را نیز به او پیشنهاد خواهد داد. بررسی تجربه کاری کلینیک زیبایی موتاکس و رضایت مراجعه‌کنندگان آن، اثبات می‌سازد که این کلینیک و کادر آن در تلاشند تا خدمات درمانی زیبایی را در بالاترین سطح استاندارد بین‌المللی ارائه دهند. بنابراین در صورتی که قصد دارید با انجام هایفوتراپی، زیبایی صورت خود را چند برابر سازید، از طریق‌ شماره‌های ثبت شده در وبسایت کلینیک زیبایی موتاکس با مشاوران آن تماس حاصل فرموده و بدین‌طریق، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

  • به دلیل آرامش فرد و نیز عدم احساس درد و ناراحتی، ابتدا از کرم بی حسی موضعی که حاوی لیدوکائین است استفاده می شود. زیرا باید محل مورد نظر بی حس باشد. چرا که در اثر فرو رفتن سرنگ در صورت، درد و سوزش کمی فرد را آزار میدهد.
  •  پس از بی حسی ناحیه ی مورد نظر، قبل از انجام تزریق، پزشک صورت را کانتور می کند. این کار جهت  بررسی صورت و زاویه سازی انجام می شود.
  • پس از انجام کانتور و زمانی  که کل عیب های چهره پوشانده شد، بنا به تشخیص متخصص و نظر خود فرد، تزریق فیلر یا چربی در نواحی مورد نظر و زیر پوست انجام می گردد.

 

ماندگاری هایفوتراپی