لایه برداری پوست و روش های آن

لایه برداری پوست

لایه برداری پوست یکسری تکنیک های منحصر به فرد است که سلول های مرده پوست را از بین می برد. این روش می تواند مکانیکی یا شیمیایی باشد. می تواند به سادگی استفاده از یک دستمال شستشو برای تمیز کردن صورت (مکانیکی)، یا استفاده از اسکراب صورت، میکرودرم ابریژن، لایه بردار صورت و محصولات ضد پیری که شامل موادی مانند اسیدها یا آنزیم ها (شیمیایی) است. با ما همراه باشید تا با انواع روش های لایه برداری پوست آشنا شوید.

اهمیت لایه برداری پوست

پوست شما معمولاً یک چرخه 28 روزه را طی می کند، از تولد سلول های جدید در پایین اپیدرم تا ریزش در سطح. با افزایش سن، این فرآیند که لایه برداری نامیده می شود شروع به کند شدن می کند. آیا متوجه شده اید که پوست شما در طول سال ها کدرتر، خشک تر یا بافت آن افزایش یافته است؟ 

لایه برداری می تواند با افزایش نوسازی سلولی باعث سرعت بخشیدن به بازسازی پوست شود، تا پوستی روشن تر و صاف تر به شما بدهد.

لایه‌برداری همچنین سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و سطح صاف‌تری ایجاد می‌کند. این سطح صاف را مانند یک دریاچه دست نخورده تصور کنید، آب محیط اطراف خود را کاملا منعکس می کند. لایه برداری می تواند پوست شما را فوراً روشن تر نشان دهد، زیرا به طور فزاینده ای صاف می شود و می تواند نور را به طور موثرتری منعکس کند.

انواع روش های لایه برداری پوست

سه نوع اصلی لایه برداری وجود دارد که هر کدام عملکردهای متفاوتی دارند، و تاثیرات متفاوتی را برای پوست به ارمغان می آورند.

1- لایه برداری فیزیکی

این لایه‌بردارهای مکانیکی نیز شناخته می‌شوند، شامل محصولات و درمان‌هایی مانند اسکراب‌های صورت، پولیش‌ها، برس‌های پاک‌کننده، میکرودرم ابریژن و درمپلنینگ هستند که سلول‌های مرده و کثیفی‌ها را با اصطکاک بلند کرده و از بین می‌برند.

2- لایه بردارهای شیمیایی

آنها چه هستند: درمان هایی مانند لایه بردارها و پاک کننده های صورت، تونرها، ماسک ها و محصولات مراقبت از پوست باقی مانده (سرم ها، مرطوب کننده ها) حاوی اسیدها یا آنزیم هایی که پیوند بین سلول های مرده پوست را سست می کنند تا بتوان آنها را از جای خود جدا کرد.
ترکیبات کلیدی: آلفا هیدروکسی اسیدها (یا AHA ها، مانند اسیدهای گلیکولیک، لاکتیک، سیتریک و ماندلیک)، اسیدهای بتا هیدروکسی (به عنوان مثال، اسید سالیسیلیک) یا آنزیم های ملایم مانند آنزیم های مشتق شده از میوه ها.3-لایه بردارهای ترکیبی

آنها چه هستند: لایه بردارهای شستشو که حاوی مواد لایه بردار فیزیکی و شیمیایی در یک محصول در غلظت های متعادل هستند.

چگونه بهترین روش لایه برداری را تعیین کنیم؟

شما می توانید با استفاده از سه روش پوست خود را لایه برداری کنید، که شامل مکانیسم های مختلف، دفعات استفاده و کاربرد است و برای انواع پوست های خاص بهترین کار را دارد. در اینجا نحوه انتخاب روش مناسب برای شما آورده شده است:

اگر پوست خشک یا پوست حساسی دارید، یک لایه بردار فیزیکی را انتخاب کنید. یک متخصص پوست می گوید: “من لایه بردارهای فیزیکی را برای پوست های خشک یا حساس توصیه می کنم تا زبری و بافت را بدون ایجاد التهاب بهبود بخشند.”

اگر پوست چرب دارید، لایه برداری ترکیبی می تواند برای شما مناسب باشد. برای لایه برداری شیمیایی، مواد حاوی BHA یا لایه‌بردار ترکیبی را انتخاب کنید. لایه‌بردارهای شیمیایی حاوی BHA می‌توانند به کاهش جوش‌ها در پوست مستعد آکنه و منافذ مسدود شده کمک کنند و به دلیل اثرات لایه‌بردار دوگانه از مواد فیزیکی و شیمیایی، من [لایه‌بردارهای ترکیبی] را برای پوست‌های چرب رزرو می‌کنم که تحمل‌پذیرتر است. کامپو می گوید. همچنین روش میکرونیدلینگ یک روش لایه برداری و از بین بردن جای جوش است که رفع جای جوش های قدیمی کمک می کند، برای آشنایی با این روش درمانی و مشاهده عکس ها اینجا کلیک کنید.

اگر پوست مختلط دارید، هم لایه‌بردارهای فیزیکی و هم شیمیایی می‌توانند برای شما مفید باشند. فقط برای شروع به مقدار کم استفاده کنید تا سطح تحمل پوست خود را بسنجید.
برای پوست های بالغ، یک لایه بردار شیمیایی حاوی AHA را انتخاب کنید که با تقویت درخشندگی، رنگ شب و صاف کردن چین و چروک، ضد پیری را هدف قرار می دهد. برای آشنایی از قوی ترین روش مقابله با پیری صورت اینجا کلیک کنید.

بهترین روش های لایه برداری فیزیکی

فیشیال و پاکسازی پوست

فیشیال یک روش پاکسازی، لایه برداری و آبرسانی است که می تواند به حجیم شدن پوست و صاف کردن خطوط ناشی از کم آبی و پیری کمک کند. فیشال فواید متعددی دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

1.سلول های مرده پوست را از بین می برد.

این یک تصور غلط رایج است که لایه بالایی پوست ما زنده است. در واقع، کاملا برعکس است: لایه بالایی پوست ما به طور کامل از سلول های مرده بین 10-30 لایه تشکیل شده است. این به ما پوستی کدر می دهد، لایه برداری پوست مهم است زیرا پوست جدید زیر آن را نشان می دهد. مهم نیست چه فصلی از سال است، همه ما دوست داریم پوستمان به بهترین شکل ظاهر شود. یکی از راه‌های رسیدن به پوستی درخشان، لایه‌برداری صورت است

حذف سلول های مرده

2. گردش خون را بهبود می بخشد

یکی دیگر از مزایای لایه برداری صورت این است که گردش خون را بهبود می بخشد درمان های منظم صورت فواید بی شماری برای پوست شما دارد، با رساندن خون و اکسیژن تازه به سطح پوست صورت، گردش خون را بهبود می بخشد. این به پوست شما اجازه تنفس می دهد، افزایش گردش خون مواد مغذی مهم و سم زدایی پوست را ارائه می دهد، به سطح پوست شما درخشندگی سالم می بخشد. 

3. خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد

فیشیال می تواند به کاهش خطوط ریز و چین و چروک کمک کند و چه کسی این را نمی خواهد؟

پاکسازی، لایه برداری و هیدراتاسیونی که در حین انجام یک صورت انجام می شود می تواند به حجیم شدن پوست و صاف کردن خطوط ناشی از کم آبی و پیری کمک کند. ماساژ صورت گردش خون را در صورت شما فعال می کند، به توانایی پوست در افزایش سرعت گردش سلولی کمک می کند تا روند پیری را کاهش دهد. انجام یک درمان ماهیانه صورت، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کند و ماهیچه های صورت و رنگ پوست شما را تقویت می کند، خطوط ظریف و چین و چروک را به حداقل می رساند و پوستی نرم تر و نرم تر به دست می آورد. پوست از 25 سالگی کلاژن را از دست می دهد، بنابراین درمان های صورت خود را برای حفظ سلامت پوست خود شروع کنید.

رفع چین و چروک با فیشال

4. رنگ پوست را روشن می کند

اگر نگران رنگ غیر یکنواخت پوست خود هستید، یا ممکن است لکه های تیره ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب داشته باشید، انجام منظم لایه برداری صورت می تواند کمک کننده باشد. فیشیال با لایه برداری پوست و کرم ها و سرم های غنی از آنتی اکسیدان، پوست کدر را روشن می کند و سلول های مرده پوست را از بین می برد و بازسازی سلول ها را تشویق می کند تا سلول های پوست را تجدید کند و پوستی سالم به شما بدهد. متأسفانه اکثر لایه‌بردارهای خانگی سلول‌های مرده پوست را به درستی از بین نمی‌برند و اغلب به بافت پوست آسیب بیشتری می‌رسانند

5. پوست شما را عمیقا پاکسازی می کند

اگر پوست شما مستعد جوش است، انجام منظم لایه برداری صورت ضروری است! این یک سم زدایی پوست برای سطح پوست شما است که مشکلات پوستی را هدف قرار می دهد، پاکسازی عمیق برای پوست های چرب و تمام منافذ با پاک نگه داشتن آنها از آلودگی، چربی و سایر ناخالصی ها مفید است. جوش های سرسیاه و سر سفید منافذ را می بندند و پوست شما را کدر می کنند. بنابراین، اگر پوست شما کمی ناهموار به نظر می رسد، وقت آن رسیده است که به سراغ پاکسازی عمیق منافذ پوست و صورت بروید

6. مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها را به پوست می رساند

در فیشیال از محصولاتی استفاده می‌شود، که حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و کرم‌های غنی از آنتی‌اکسیدان هستند که می‌توانند به محافظت در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد ناشی از آلودگی، قرار گرفتن در معرض UV و سایر عوامل محیطی کمک کنند. فیشال‌های پوست برای کمک به سلول‌های سالم‌تر و کارآمدتر مهم هستند، فرآیند بازسازی سلولی نامیده می‌شود که با استفاده از آنتی‌اکسیدان‌ها با سطح کدر پوست مقابله می‌کنیم و بدن با جوان‌سازی و درخشان شدن پوست پاسخ می‌دهد. این مواد مغذی همچنین می‌توانند به تغذیه پوست خسته کمک کنند تا آن پوست برای جوان‌سازی نهایی پوست درخشان شود.

ویتامین رسانی با فیشیال

7. پوست خشک را آبرسانی می کند

اگر از خشکی پوست رنج می برید، انجام مکرر  فیشال صورت می تواند کمک کننده باشد. خشکی پوست به خصوص در ماه های سرد می تواند یک درد واقعی باشد. اگر از خشکی مزمن رنج می برید، ممکن است تعجب کنید که برای داشتن پوستی سالم و هیدراته چه کاری می توانید انجام دهید. خبر خوب این است که صورت منظم می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. فیشال‌ها روشی عالی برای آبرسانی بیشتر به پوست شما هستند و محصولاتی که در حین انجام فیشینگ استفاده می‌شوند می‌توانند پوست شما را مرطوب، حجیم و درخشان کنند. آبرسانی اضافه شده به صورت همچنین می تواند به کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک کمک کند.

سخن آخر

روش های لایه برداری برای حذف سلول های مرده پوست و پاکسازی پوست از آلودگی هایی محیطی ضروری هستند. در میان روش های لایه برداری فیزیکی و شیمیایی روش فیشیال که علاوه بر لایه برداری باعث ترمیم و بازسازی، آبرسانی و محافظت از پوست در برابر مخرب های طبیعی می شود، روش موثرتر و کار آمدی تر محسوب می شود.

نظرات غیرفعال شده است.