لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو

لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو

پوست یکی از مهم‌ترین بافت‌های بدن انسان است که در اثر افزایش سن، با از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود، رفته رفته شل و افتاده شده به طوری که چین و چروک در آن ایجاد می‌شود. یکی از مهم‌ترین معضلات و مشکلات زیبایی شناختی در بین مردان و زنان، ایجاد چین و چروک در پوست صورت است.

از روش‌های مختلف زیبایی برای از جوانسازی استفاده می‌شود که می‌توان از لیفت صورت با نخ و هایفوتراپی به عنوان اصلی‌ترین روش‌ها اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم این دو روش را معرفی کرده و با مزایا و معایب هرکدام آشنا شویم تا بتوانیم به این سوال که لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو، پاسخ دقیقی بدهیم. 

معرفی لیفت صورت با نخ و هایفو

لیفتینگ صورت با نخ و هایفوتراپی دو روش معمول برای رفع چین و چروک‌های پوست صورت هستند. از روش‌های دیگری مانند جراحی، لیزر و امواج رادیویی (RF) نیز برای این کار استفاده می‌شود اما این دو روش بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

لیفت صورت با نخ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیفت صورت با نخ چگونه است

روش لیفت و مادلینگ صورت جزو روش‌های درمانی کم تهاجمی به حساب می‌آید که جایگزین مناسبی برای روش جراحی است. روش‌های غیر تهاجمی دیگری برای لیفت پوست صورت وجود دارد که می‌توان به لیزر، لیفت با آر اف و هایفو اشاره کرد. در این روش نخ‌هایی از جنس بخیه موقت در پوست صورت قرار می‌گیرد. 

در روش لیفتینگ صورت با نخ، در زیر پوست صورت به وسیله نخ‌های ظریف یک چارچوب حمایتی ایجاد می‌شود که موقتی خواهد بود. این چارچوب حمایتی از نخ‌های ظریف، کشیدن یا لیفتینگ پوست شل صورت به سمت بالا را تسهیل می‌کنند. نخ‌هایی که در نواحی مانند گونه یا بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند پوست شل را به عقب کشیده و باعث می‌شوند که پوست در این نواحی ظاهر سفت‌تری پیدا کند. 

هایفوتراپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟ 

هایفوتراپی چگونه انجام می شود

افزایش سن در انسان باعث می‌شود که پوست بدن به خصوص در ناحیه صورت خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و نیروی جاذبه پوست صورت و بینی را به سمت پایین بکشد. پوست صورت که توسط رباط‌ها محکم نگه داشته می‌شوند در این شرایط با کشیدن شدن رباط‌ها ظاهر شل و افتاده پیدا می‌کنند.

به این ترتیب در صورتی که رباط‌های نگهدارنده پوست کوتاه شوند، پوست کشیده شده و ظاهر سفت‌تری پیدا می‌کند. 

در لیفت پوست صورت به روش هایفو (HIFU) به منظور کشیدن پوست صورت و جوان‌سازی پوست از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا استفاده می‌شود. از این روش به جز کشیدن پوست صورت برای جوانی و شادابی پوست گردن و همچنین ترمیم زاویه خط فک نیز استفاده می‌شود. روش کار این درمان از درون به بیرون بوده و به همین دلیل یکی از روش‌های درمانی و جوان‌سازی پوست است که در آن ایمنی پوست و بافت‌های اطراف آن تضمین می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای هایفو، عملکرد آن بر روی بافت‌های عمیق‌تر پوست است. 

لیفت با نخ

در روش لیفتینگ صورت با هایفو، انرژی اولتراسوند بر روی لایه مهم زیر جلدی در صورت اثر می‌گذارد. این لایه زیر جلدی لایه‌ای است که از ساختار صورت حمایت می‌کند و می‌تواند با سفت کردن رباط‌های نگهدارنده، خاصیت ارتجاعی پوست را بازیابی کرده و به این ترتیب افتادگی پوست صورت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. استفاده از روش هایفو برای لیفتینگ صورت باعث می‌شود که تولید کلاژن و پروتئین‌های الاستین (عامل استحکام و شادابی پوست) بازسازی شده و فرایند ترمیم پوست نیز تحریک شود.

لایه درم و لایه SMAS در پوست هدف اصلی روش هایفو هستند که باعث می‌شود افراد بتوانند از داشتن پوست سفت، شاداب و درخشان لذت ببرند. 

امکان ادغام روش هایفو با سایر روش‌های درمانی و لیفتینگ پوست صورت وجود دارد. درمان به روش RF و هایفو دو روش مکمل محسوب می‌شوند که شرایطی را فراهم می‌کنند که لیفت پوست صورت ایمن‌تر و مؤثرتر با کمترین میزان درد و از کارافتادگی انجام شود. 

مقایسه لیفت صورت با نخ و هایفو

هایفوتراپی صورت بهتر است یا لیفت با نخ

برای درک بهتر نسبت به این موضوع که لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو، بهترین کار بررسی مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها است. هر کدام از این روش‌ها یعنی لیفت صورت یا لیفت ابرو با نخ و هایفوتراپی دارای مزایا و معایبی هستند که بررسی دقیق آن‌ها می‌تواند در انتخاب روش مناسب کمک‌کننده باشد. 

مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ

از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از روش لیفت با نخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدت زمان اجرای کوتاه

 انجام لیفت پوست صورت با این روش در حدود 1 ساعت به طول می‌انجامد. 

کمترین میزان درد

 روش لیفت صورت با نخ یکی از روش‌های کم‌ تهاجمی است که میزان درد ناشی از درمان در کمترین زمان ممکن قرار دارد. 

بی‌حسی موضعی

 برای انجام این روش به بیهوشی عمومی نیاز نبوده و بی‌حسی به صورت موضعی انجام می‌شود که برای تقریبا همه افراد کم‌خطر محسوب می‌شود. 

اما این روش با تمام مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز هست که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

نتیجه موقتی

 لیفت پوست صورت در ناحیه گونه و بینی با استفاده از نخ موقتی بوده و مدت زمان کوتاهی دوام خواهد داشت. 

عدم تاثیر در موارد شدید

 روش لیفت صورت با نخ یک روش درمانی برای علائم اولیه پیری پوست است و در موارد شدیدتر تأثیر قابل توجهی ندارد. 

عوارض جانبی

 همانطور که گفته شد روش لیفت صورت با استفاده از نخ یکی از روش‌های کم تهاجمی است اما برای این کار برش و بخیه مورد نیاز است که می‌تواند عوارضی مانند کبودی، شکستن نخ، اکستروژن نخ، تب و عفونت را به همراه داشته باشد. 

مزایا و معایب لیفت صورت با هایفو

مقایسه هایفو و لیفت با نخ

با بررسی معایب و مزایای هایفو تا حد زیادی می‌توان به این پرسش که لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو پاسخ داد. از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم قرار دادن جسم خارجی در پوست

در این روش از هیچ وسیله فیزیکی مانند نخ، سورن و غیره استفاده نمی‌شود در نتیجه عوارض و خطرات بسیار کمی دارد. 

فاقد خونریزی

 هایفوتراپی یک روش درمانی و لیفت پوست غیرتهاجمی است که در آن نخ و بقیه به صورت فیزیکی درون پوست قرار نمی گیرد. در نتیجه این روش فاقد خونریزی بوده که باعث می‌شود احتمال عفونت در پوست در حد صفر باشد. 

عدم نیاز به بیهوشی

 با توجه به غیرتهاجمی بودن این روش، نیازی به بیهوشی عمومی و بی‌حسی موضعی وجود ندارد. 

کوتاه‌ترین دوران نقاهت

 می‌توان گفت که استفاده از هایفو برای لیفت صورت دوران نقاهت نداشته و افراد می‌توانند بلافاصله بعد از انجام عمل، فعالیت عادی و روزانه خود را انجام دهند. 

ایمنی بالا

 این روش لیفت پوست صورت یکی از روش‌هایی است که توسط FDA تایید شده و در صورتی که توسط پزشک و مجموعه متخصص انجام شود، ایمنی بالایی دارد. 

ایجاد ظاهر طبیعی در پوست

مودلینگ صورت

 با توجه به اینکه در این روش از انرژی اولتراسوند استفاده می‌شود، تولید کلاژن طبیعی در بدن تحریک خواهد شده که به ایجاد ظاهر طبیعی در پوست کمک شایانی می‌کند. 

بهبود کیفیت پوست

 با توجه به افزایش تولید کلاژن در بدن تحت تاثیر انرژی هایفوتراپی، پوست صورت رنگ و بافت بهتری پیدا می‌کند که نتیجه آن سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک آن خواهد بود. 

اما در کنار این همه مزیت، لیفت پوست صورت با هایفو معایبی نیز دارد که در ادامه با مهم‌ترین معایب این روش آشنا می‌شویم:

عدم تأثیر در موارد شدید

این روش درمان غیرتهاجمی پیری و لیفت پوست، در مراحل اولیه و میانی پیری پوست مؤثر بوده و بهترین گزینه برای افراد در دهه‌های 30 و 40 زندگی است. 

نیاز به تکرار

 هر چه سن افراد افزایش پیدا می‌کند، پوست نیز پیرتر می‌شود. به همین دلیل برای دستیابی نتیجه طولانی مدت از هایفوتراپی، درمان به این روش همراه با روش RF باید به صورت متوالی و منظم انجام شوند. 

کلینیک زیبایی موتاکس؛ جوانسازی و زیبایی پوست

همانطور که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت، با بالارفتن سن و از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و ایجاد چین و چروک در ناحیه صورت، از روش‌های لیفت برای بهبود این شرایط استفاده می‌شود.

لیفت صورت با نخ و هایفوتراپی دو مورد از متداول‌ترین روش‌های لیفت پوست صورت هستند. اما لیفت صورت با نخ بهتر است یا هایفو؟ هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در زمان انتخاب روش مناسب باید مورد توجه قرار بگیرند. در روش هایفو از اولتراسوند با انرژی بالا استفاده می‌شود که اثر طولانی مدت داشته و می‌تواند ظاهر طبیعی در پوست ایجاد کند. در لیفت صورت با نخ از نخ‌ها بخیه استفاده می‌شود که در داخل پوست قرار می‌گیرد و این روش موقتی به حساب می‌آید. 

اگر جزو افرادی هستید که قصد انجام لیفت پوست صورت خود را دارید و در انتخاب روش مناسب انجام این کار دچار سردرگمی شده‌اید، توصیه می‌شود که با مراجعه به کلینیک‌های تخصصی ارائه دهنده، از خدمات مشاوره متخصصان آن استفاده کنید. کلینیک زیبایی موتاکس یکی از بهترین کلینیک‌های زیبایی در زمینه ارائه خدمات جوانسازی پوست به حساب می‌آید که توسط متخصصان ماهر و مجرب در این زمینه می‌تواند شما را در انتخاب روش مناسب برای لیفت پوست صورت راهنمایی کند تا بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید. 

نظرات غیرفعال شده است.