روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی

روش های غیر جراحی کوچیک کردن بینی

همه افراد دوست دارند تا ظاهری زیبا داشته باشند. به لحاظ زیبایی‌شناختی برای داشتن چهره‌ای زیبا باید در اعضای صورت نوعی تناسب برقرار باشد. بینی یکی از اجزای بسیار تاثیرگذار در تناسب و زیبایی چهره است. امروزه با کمک روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی می‌توان  به رفع نواقص موجود در بینی و متناسب کردن آن با دیگر اعضای صورت پرداخت. لیفت بینی با نخ، مزوتراپی بینی، تزریق ژل، کوچک کردن بینی با لیزر، تزریق آنزیم و پلاسماجت از جمله روش‌های غیر جراحی به حساب می‌آیند که می‌توان به کمک آن‌ها به کوچک کردن بینی پرداخت. انجام برخی از روش‌های کوچک کردن بینی به نوعی مادلینگ صورت هم به حساب می‌آیند.

انواع عمل بینی بدون جراحی

بینی که بیش از حد بزرگ یا نامتناسب باشد، تمام تعادل ظاهر صورت فرد را از بین می‌برد. کاهش اندازه بینی تاثیری مثبت بر خطوط کلی صورت از هر زاویه‌‌ای می‌گذارد. علوم و تکنولوژی در زمینه زیبایی پیشرفت چشمگیری داشته است. از همین‌رو افرادی که علاقه‌ای به روش‌های تهاجمی مانند عمل جراحی بینی ندارند یا از آن می‌ترسند، می‌توانند با استفاده از روش‌های غیر جراحی به کوچک کردن بینی خود و رفع نواقص آن بپردازند. روش‌های کوچک کردن بینی شامل انواع مختلفی می‌شود:

لیفت بینی با نخ

مزایای لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ روشی بسیار مدرن و جدید به شمار می‌رود که موجب تغییرات طبیعی با نتایج فوری می‌شود. در این روش برای صاف شدن بینی می‌توان تیغه بینی، نوک بینی یا هر دو را کشید. همچنین می‌توان برجستگی جزئی روی تیغه بینی را نیز از بین برد. در لیفت با نخ نیاز به بی‌حس‌کننده موضعی است و کل زمان انجام لیفت حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. این روش دائمی نبوده و نیاز به ترمیم دارد. به طور معمول لیفت بینی با نخ حدود ۱ تا ۲ سال دوام می‌آورد؛ در صورتی‌که ترمیم نخ‌ها هر ۹ ماه پس از اولین درمان انجام شود می‌توان انتظار نتایج طولانی مدت‌تری را هم داشت. عوارض و خطرات جانبی این روش به خاطر استفاده از کانولا و سوزن‌های مخصوص کم است؛ به دلیل ایجاد نشدن برش‌های بزرگ در سطح پوست نگرانی‌ها در مورد عوارض جانبی به حداقل می‌رسد.

مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی

مزوتراپی بینی که برای ایجاد تقارن و بهبود فرم بینی صورت می‌پذیرد. در این روش داروهای ترکیبی و پرکننده‌ای به وسیله سوزن مزوتراپی به نواحی دارای نقص بینی تزریق می‌شود. در مزوتراپی بینی هیچ تغییری در غضروف بینی به وجود نمی‌آید، بلکه تنها با استفاده از تزریق مواد پرکننده یک حالت تعادل در بینی ایجاد شده و ظاهر بینی زیباتر خواهد شد. پزشکان برای مزوتراپی از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند. نتایج حاصل از مزوتراپی، بلافاصله بر روی بینی قابل مشاهده خواهد بود.

لیفت با نخ

مزوتراپی بینی دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. ماندگاری اصلاح فرم بینی با مزوتراپی در افراد مختلف با توجه به سیستم بدنی فرد، نوع محصول و چگونگی تزریق محلول متفاوت است؛ به طور معمول ژل‌های مزوتراپی حدود 6 ماه الی یک سال ماندگاری دارند. اینکه فرد می‌تواند مزوتراپی بینی را انجام دهد یا خیر به تشخیص پزشک متخصص زیبایی برمی‌گردد.

تزریق ژل

تزریق ژل

تزریق ژل به بینی موجب رفع نواقص جزئی بینی و ایجاد یک بینی خوش‌فرم با تیغه صاف می‌شود. در این روش ژل اسید هیالورونیک در زاویه ۴۵ درجه به بالای بینی تزریق شده و سپس به نواحی دیگر بینی که انحراف دارد برای پر شدن نواحی تزریق صورت می‌گیرد. پزشک زیبایی برای تزریق ژل به بینی از نوعی کرم بی حسی به نام لیدوکائین یا پلوکائین استفاده می‌کند تا نواحی مورد تزریق را بی حس کند. این روش در بینی‌های گوشتی کاربرد بیشتر و موثرتری دارد. ماندگاری تزریق ژل دائمی نبوده و به مرور زمان و با جذب ژل به بدن از بین می‌رود؛ لذا باید درمان تکرار شود. با توجه به نوع ژل استفاده شده، نتیجه می‌تواند از ۶ ماه تا دو سال دوام داشته باشد. افراد خاصی شرایط تزریق ژل به بینی را با توجه به تشخیص پزشک دارند.

کوچک کردن بینی با لیزر

کوچک کردن بینی با لیزر

کوچک کردن بینی با لیزر بدین شکل نیست که با انجام آن واقعا اندازه یا سایز بینی کوچک شود. در واقع لیزر با کمک اشعه به افزایش حرارت در بینی و کم کردن حجم چربی بینی و تغییر در رنگ پوست بینی می‌پردازد؛ بدان معنا که در نواحی متفاوت بینی با ایجاد سایه و روشن خاص در ظاهر بینی باعث می‌شود بینی کوچک‌تر به نظر برسد. به عبارتی این نوع لیزر که به لیزر CO2 معروف است جهت از بین بردن پوست کلفت بینی، درمان لک و کک و مک روی بینی و از بین بردن آکنه و جای زخم بر روی بینی کاربرد دارد؛ لیزر با از بین بردن لایه خارجی بیرونی به تقویت کلاژن پوست پرداخته و باعث می‌شود تا ظاهر بینی متناسب به نظر برسد.

تزریق آنزیم

یکی دیگر از روش های غیر جراحی کوچک کردن بینی تزریق آنزیم است. این روش به صاف کردن برجستگی‌های بینی، متقارن کردن بینی، اصلاح نوک یا کوچک کردن حلقه بینی کمک کند. در این روش پزشک از موادی همچون آنزیم هیالاز و بلورهای هیدروکسی آپاتیت کلسیم استفاده می‌کند؛ پزشک ابتدا ناحیه تزریق را ضدعفونی کرده و سپس به تزریق آنزیم می‌پردازد. در تزریق آنزیم نیازی به بیهوشی و گذراندن دوره نقاهت طولانی مدت نیست. این پروسه زیبایی بیشتر برای افرادی که بینی آن‌ها گوشتی بوده قابل انجام است. پزشک متخصص در این روش با تزریق هیالورونیک اسید به لایه‌های عمیق زیر پوست بینی باعث فرم‌دهی به بینی می‌شوند. اثر این تکنیک با توجه به شرایط مراقبتی و کیفیت ماده تزریقی، بین ۶ ماه تا ۳ سال ماندگار خواهد بود.

مودلینگ صورت

پلاسما جت

پلاسما جت یا پلکسر به عنوان یکی از روش های غیرتهاجمی به شمار می‌روند. پلاسما یک گاز یونیزه شده با حرارت بالا است که در برخورد با پوست باعث بخار شدن لایه‌ای از پوست و جمع شدن لایه‌های زیرین می‌شود. با روش پلاسما اصلاح فرم در تمام نواحی بینی قابل اجرا خواهد بود. در واقع با پلاسما جت که یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست است می‌توان به مادلینگ صورت در قسمت بینی پرداخت. این تکنیک که بافت‌های پوست را به صورت عمیق بازسازی می‌کند و انجام آن بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد؛ پس از اتمام کار شما می‌توانید به منزل برگشته و به کارهای روزمره خود بپردازید. تاثیرات ایجاد شده در اثر انجام پلاسما جت چیزی حدود ۲ تا ۳ سال خواهد بود.

کدام روش بهتر است؟

تمامی روش‌های غیر جراحی کوچک کردن بینی برای مشکلات خفیف و جزئی بینی به کار برده می‌شوند که اثر آن‌ها موقتی است. پزشک متخصص پس از بررسی بینی شما، مناسب‌ترین روش را معرفی خواهد کرد. با این حال لیفت بینی با نخ نسبت به دیگر روش‌ها بهتر شناخته می‌شود. این روش ترکیبی از تأثیرات تزریق فیلرها (ژل) و جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) را در خود دارد. همچنین روشی ایمن‌تر بوده و در کنار داشتن نتیجه کاملا طبیعی اثرات طولانی مدتی را ایجاد می‌کند؛ به دلیل جذب شدن نخ‌ها در پوست نتایج پایدار بوده و باعث تحریک تولید کلاژن جدید می‌شوند. علاوه بر این لیفت با نخ پوست بینی را سفت‌تر می‌کند. کلینیک موتاکس، لیفت بینی با نخ و دیگر روش‌های ترکیبی را به بهترین شکل انجام می‌دهد.

زیبایی بینی با کلینیک زیبایی موتاکس

زیبایی بینی و تناسب آن با صورت ترکیب خوبی را به وجود می‌آورد. بر همین اساس اگر ایرادی در بینی وجود داشته باشد به طور کامل مشخص شده و زیبایی چهره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه با کمک روش‌های غیر جراحی کوچک کردن بینی می‌توان به تناسب بینی با چهره پرداخت. کلینیک زیبایی موتاکس با داشتن متخصصان زیبایی مجرب و ماهر و تجهیزات پیشرفته و به روز، روش های کوچک کردن بینی را به بهترین شکل برای شما انجام می‌دهد. روش‌های غیرجراحی برای اصلاح فرم بینی اغلب نتایج مطلوبی دارند. پزشکان متخصص کلینیک زیبایی موتاکس با انتخاب روش غیرجراحی مناسب برای داشتن بینی زیبا و خوش‌فرم به شما کمک می‌کنند.

نظرات غیرفعال شده است.