رفع موهای زائد با لیزر
Laser

رفع موهای زائد با لیزر

آشنایی با شیوه رفع موهای زائد با لیزر

_

این روزها استفاده از لیزر جهت از بین بردن موهای زائد برای برخی از افراد تجربه‌ای خوشایند است، درحالی که برخی دیگر از عوارض آن هراس دارند و از انجام این شیوه پرهیز می‌کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه شیوه رفع موهای زائد با لیزر را توضیح دهیم تا نگرانی‌ها را از بین ببریم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

رفع موهای زائد با لیزر

لیزر چیست؟

_

لیزر یک پرتوی نوری با ویژگی‌های خاص فیزیکی است که انرژی بالایی دارد و می‌تواند با حرارت دادن به پیاز مو، به فولیکول‌ها آسیب برساند. با آسیب به فولیکول مو، رشد موها برای همیشه متوقف می‌شود و متقاضی لیزر به هدف مورد نظر خود یعنی رهایی از موهای زائد می‌رسد.

آیا تاثیر لیزر بر موهای زائد دائمی است؟

_

یکی از فواید استفاده از لیزر این است که به طور متوسط بین 70 تا 90 درصد موهای زائد را به طور دائمی از بین می‌رود. در واقع به مدت یک دوره زمانی خاص این موها به هیچ وجه رشد نخواهند کرد. از این فناوری می‌توان در قسمت‌های مختلف بدن استفاده کرد، زیرا انعطاف‌پذیری و سرعت انجام این روش بالاست. همچنین اثربخشی بالایی دارد و می‌تواند موهای زائد به خوبی را حذف کند.
رفع موهای زائد با لیزر در خانم‌ها بیشتر در صورت، ناحیه‌ی بیکینی و تناسلی انجام می‌شود و آقایان از این روش برای از بین بردن موهای زیر بغل، خط ریش و لیزر پشت گردن استفاده می‌کنند.

رفع موهای زائد با لیزر چند جلسه است؟

_

تعداد جلسات لیزر ثابت نیست و از هر فردی به فرد دیگر تفاوت دارد، زیرا میزان پرمویی افراد مختلف و نیاز آن‌ها به درمان با لیزر با هم متفاوت است. همچنین سرسخت بودن موها و ناحیه‌ی تحت درمان از موارد دیگری است که تعداد جلسات لیزر را مشخص می‌کند. به طور مثال موهای صورت نازک اند و درمان در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شوند اما موهای زیر بغل یا دست‌ها زبرتر بوده و به چند جلسه درمانی نیاز دارد.

هزینه رفع موهای زائد با لیزر چقدر است؟

_

هزینه‌ی انجام لیزر ثابت نیست و به چندین عامل بستگی دارد. به طور قطع با بالا رفتن تعداد جلسات درمانی، هزینه‌ی آن هم بالاتر می‌رود. همچنین هزینه‌ی لیزر در قسمت‌های مختلف بدن با هم تفاوت دارد. به طور مثال اگر کل موهای بدن را با لیزر از بین ببرید، نسبت به وقتی که فقط یک قسمت از بدن را لیزر کنید مبلغ بالاتری را باید پرداخت کنید. در نهایت اینکه استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و جدید که سیستم خنک‌کننده داشته باشند و ایمن‌تر باشند هزینه‌ی بیشتری دارند.

در شرایط ویژه‌ای کار لیزر کردن موها سخت می‌شود؛ مثلا وقتی موهای صورت نازک و کمرنگ باشد یا مراجعه‌کننده پوست تیره‌ای داشته باشد. درصورتی‌که واجد این شرایط هستید یا اینکه می‌خواهید لیزر بدون درد تجربه کنید به کلینیک زیبایی موتاکس مراجعه کنید.

در این مجموعه با بهره‌گیری از لیزر الکساندرایت و دایود می‌توانید درمانی موثر با کمترین درد را تجربه کنید. مزیت دیگر استفاده از خدمات این کلینیک، وجود اپراتورهای باتجربه‌ و حرفه‌ای است که به بهترین شکل کار خنک‌سازی پوست بعد از لیزر را انجام می‌دهند و هیچ آسیبی به پوست شما وارد نمی‌شود.