مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ روشی است که بدون جراحی منجر به جوانسازی چهره و بازیابی زیبایی شما می شود. شما پس از عمل لیفت با نخ، بلافاصله نتایج آنی این روش را خواهید دید ولی با توجه به این مسئله که تولید کلاژن جدید ۲ الی ۳ ماه طول می کشد، تغییرات مثبت بیشتری هم در راه خواهند بود. 

شما می توانید در عرض ۲ هفته پس از عمل خود به طور کامل بهبود یابید. حتی با اینکه عمل لیفت با نخ روشی سرپایی محسوب شده و در مطب پزشک انجام می شود، ولی برای دستیابی به بهترین نتایج، باید اقدامات احتیاطی و مراقبت های خاصی را همچنان پس از عمل انجام دهید. داشتن اطلاعات از این اقدامات و دانستن بایدها و نبایدهای پس از لیفت با نخ، می تواند در حفظ زیبایی ظاهری شما بسیار حائز اهمیت باشد. در این مطلب به مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ می پردازیم.

مراقبت پس از عمل

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت با نخ

احتمالا می دانید که در عمل لیفت صورت هم مانند دیگر عمل های زیبایی، نیمی از نتیجه به مهارت های جراح و نیمی دیگر به مراقبت های پس از لیفت صورت بستگی دارد. در نتیجه زیبا جویان باید تمامی نکاتی را که جراح توصیه می کند، کاملا رعایت کنند. برخی مراقبت ها مربوط به بلافاصله پس از عمل است که در زیر به چند مورد آن اشاره می شود:

تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان

تمیز و خشک نگه داشتن محل لیفت بعد از عمل

پس از لیفت صورت با نخ باید به مدت ۱۲ ساعت منطقه تحت درمان را نشسته و به آن نیز دست نزنید. شما می توانید ۱ تا ۲ روز بعد از انجام این روش موهایتان را بشویید و بهتر است این کار را با شامپوی بچه انجام دهید. باید به آرامی مناطق تحت درمان را بشویید. پس از انجام عمل لیفت مانند لیفت ابرو با نخ، برای ۲ هفته نباید صورت خود را ماساژ دهید. اگر دچار تورم یا کبودی هستید، می توانید به مدت ۵ روز روزانه ۴ تا ۵ بار به مدت سی دقیقه روی صورت خود یخ قرار دهید.

اجتناب از فعالیت ها و عادات خاص

لیفت با نخ

وقتی شما به خانه رسیدید، بهتر است برای باقی روز در آرامش باشید و استراحت کنید. آزادانه حرکت کنید اما از بلند کردن بار سنگین و فعالیت شدید حدود ۲ تا ۳ هفته خودداری کرده و از ورزش های بدنی برای مدت ۷ روز بعد از درمان خودداری فرمایید. به خصوص فعالیتی که با آن سر در موقعیت پایین تر از قلب قرار می گیرد، جایز نمی باشد.

 اگر شما لیفت با نخ را برای صورت خود انجام داده اید، باید از بیش از حد باز کردن دهان خود برای مدت ۳ تا ۴ هفته خودداری کنید. باید در صورت امکان هنگام مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ، تا ۲ هفته از معاینه و نیز درمان نزد دندانپزشک اجتناب کنید.

ورزش و فعالیت بدنی

اجتناب از فعالیت های ورزشی سنگین

ورزش سنگین و شدید باعث افزایش فشار و گردش خون می شود. البته ورزش های متوسطی مانند دویدن، پیاده روی و شنا با سرعت آرام جهت بعد از عمل توصیه می گردد. باید در نظر بگیرید اگر ورزش شما به اندازه ای شدید است که هنگام انجام آن شما نمی توانید آواز خوانده یا با کسی مکالمه کنید، در نتیجه این ورزش سنگین محسوب شده و قلب را تحت فشار قرار می دهد. 

باید گفت که رابطه جنسی خود نوعی فعالیت جسمی محسوب می شود. شما می توانید پس از گذشت ۱ هفته از عمل لیفت با نخ فعالیت جنسی سبک داشته باشید. شما با توجه به سرعت روند بهبودی خود در عرض چند هفته می توانید به سطح فعالیت جنسی قبلی خود برگردید.

مدیریت درد و ناراحتی

پس از انجام عمل لیفت، دردی نیش مانند یا ناراحتی کم طبیعی است. شما باید مسکن خود را بر طبق توصیه پزشک مصرف کرده و از مصرف داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن خودداری کنید. به این دلیل که التهاب جهت تحریک ترشح کلاژنی جدید در محل ضروری بوده و ایبوپروفن و یا ضد التهاب های مانند آن، این روند را با مشکل مواجه می کنند. داروهای ضد التهاب ممکن است بعد از ۷ روز مصرف گردند.

 بهتر است هر ۶ ساعت یک قرص تیلنول ۵۰۰ بخورید. در صورت تجویز آنتی بیوتیک، باید دوره مصرف آن را کامل کنید. برخلاف جراحی لیفت صورت که از بیهوشی عمومی در آن استفاده می گردد، در لیفت با نخ مانند لیفت بینی با نخ ، از بی حسی موضعی استفاده می گردد. بنابراین ممکن است پس از پایان اثر بی حسی مقداری درد و تورم در قسمت لیفت شده تجربه کنید که به این منظور متخصص مربوطه داروهای ضد درد برای شما تجویز خواهد کرد. پس یادتان باشد که باید داروها را طبق دستور مصرف کنید.

قرار ملاقات های بعدی پس از عمل

شما باید پس از ۷ روز از انجام عمل لیفت، برای معاینه به پزشک خود مراجعه کنید. همچنین عکسبرداری از منطقه درمان شده را باید یک ماه پس از لیفت انجام دهید که بتوانید آن را با تصاویر قبل مقایسه کنید تا از نتایج لیفت اطلاع یابید. البته شما می توانید از سایر روش ها به همراه لیفت با نخ استفاده کنید که نتیجه بیشتری بگیرید. البته می توانید بعد از ۷ روز آن روش ها را انجام دهید. اما اگر می خواهید ناحیه ای به غیر از ناحیه تحت درمان را درمان کنید، می توانید بلافاصله و فوری این کار را انجام دهید.

نحوه خوابیدن 

نحوه خوابیدن در تخت خواب بعد از عمل لیفت صورت

در هنگام خوابیدن بهتر است زیر سرتان را اندازه ۴۵ درجه بالاتر از بدن قرار دهید. در واقع باید طوری بنشینید یا بخوابید که به ناحیه تحت درمان فشاری وارد نشود مثلا اگر لیفت غبغب با نخ را انجام داده اید، باید رو به بالا بخوابید. زیرا یکی از بدترین اقدامات پس از عمل، اعمال فشار بیش از اندازه به ناحیه تحت درمان است. 

اگر شما تا ۵ شب پس از عمل به پهلوی خود یا رو به شکم بخوابید، ممکن است درد، تورم و کبودی بیشتری داشته باشید و یا گاهی نتایج نامطلوبی نیز از عمل خود بگیرید. اگر عادت دارید رو به شکم یا به پهلو بخوابید، تلاش کنید تا چند هفته قبل عمل به پشت بخوابید. اگر هم حین خواب خود عادت به غلت زدن دارید، تلاش کنید که از تکیه گاهی در پهلوی خودتان استفاده کنید تا به این ترتیب احتمال چرخش به طرفین را در خواب کاهش دهید.

عادات غذایی

  1. باید تا ۲ هفته آدامس نجوید.
  2. جهت نوشیدن از نی استفاده نکنید. 
  3. بهتر است از نوشیدنی ها و غذاهای روان که نیاز به جویدن زیاد ندارند به مدت ۷ تا ۱۰ روز بعد از لیفت صورت با نخ مصرف کنید.
  4. از الکل و همچنین داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین به مدت یک هفته اجتناب کنید.
  5. همچنین در مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ توصیه می شود که خوردن ویتامین A , C, E  به مدت ۷ روز خودداری کنید.

مودلینگ صورت

آرایش کردن صورت

بنا به دلایل گوناگونی باید در 12 ساعت پس از عمل از آرایش کردن اجتناب کنید. 

  1. علت اول این است که پوست شما بعد از عمل حساس بوده و استفاده از لوازم آرایشی می تواند باعث تحریک پوست گردد.
  2.  علت دوم که بسیار حائز اهمیت است این است که پوست در 12 ساعت اول بعد از عمل باید قادر به تنفس کردن باشد. استفاده از لوازم آرایشی می تواند مانع این تنفس پوست گردد.
  3. دلیل دیگر این است که اکثریت بانوان در حین پاک کردن آرایش خودشان، فشار زیادی به پوست وارد می کنند. پس برای جلوگیری از وارد شدن این فشار مضاعف به صورت، توصیه می گردد که تا 12 ساعت اول بعد از عمل، از آرایش کردن خودداری کنید. البته شما می توانید با استفاده از کرم های ضد آفتاب در نور مستقیم آفتاب، از پوست صورت خود محافظت کنید.

ماساژ و لایه برداری صورت

ماساژ صورت

تا مدت ۱۰ روز بعد از عمل به علت کاهش احتمال فشار بیش از حد به قسمت تحت درمان، باید از ماساژ و لایه برداری صورت خودداری شود. با اجتناب از این موارد، خطر کبودی، تورم و جابجایی نخ ‌ها کاهش می یابد. زیرا ماساژ و آرایش صورت و از قبیل این موارد باعث اعمال فشار بیش از اندازه به صورت می گردد. علاوه بر این برخی از مواد لایه بردار از ترکیبات شیمیایی غلیظی تشکیل شده اند که باعث تحریک پوست می گردند.

اجتناب از حضور در  بعضی مکان ها

 لازم است شما از حضور در مکان هایی با دمای پایین یا بالا مانند سونا و یا آب و هوای سرد برای مدت ۱۰ روز خودداری فرمایید. باید حداقل تا زمان 10 روز از قرار دادن نواحی درمان، در فرکانس رادیویی مانند عکسبرداری و یا هر دستگاه تولید کننده حرارت مانند لیزر و… خودداری کنید.

استراحت کنید

 بعد از لیفت با نخ باید مانند سایر اعمال جراحی، چند ساعت استراحت کنید. در مدت 24 الی 48 ساعت اول پس از عمل استراحت کردن کنید. با وجود اینکه همین مقدار استراحت کافی است اما باید مراقب باشید که روی قسمت لیفت شده فشاری وارد نکنید. به این دلیل است که پیشنهاد می شود به پشت بخوابید. زیرا به پشت خوابیدن راهکاری طبیعی ضد پیری می باشد که پوست صورت شما را همیشه سفت نگه می دارد.

مراقبت های طولانی مدت بعد از لیفت صورت با نخ

مراقبت های طولانی مدت بعد از لیفت صورت با نخ

با وجود اینکه عمل لیفت، روشی کاملاً ایمن بوده و در صورت انجام در کلینیکی معتبر با نتایج بسیار عالی و درخشانی همراه خواهد بود ولی نکات و دستورالعمل هایی هستند که رعایت کردن آن ها موجب مطلوب تر شدن نتایج این روش جوانسازی و نیز بهتر سپری شدن دوران نقاهت پس از آن می گردد. در ذیل به مواردی از موثرترین مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ  در دراز مدت می پردازیم:

حفظ یک سبک زندگی سالم

لازم است که تلاش کنید پس از انجام عمل لیفت صورت با نخ، سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید تا همواره از سلامتی پوست و بدن خود بهره مند گردید. چند نکته از موارد سبک زندگی سالم در زیر آمده است:

عدم مصرف نوشیدنی های الکلی

بنا به دلایلی باید در ۲ هفته اول پس از عمل از نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید. زیرا الکل ادرار آور بوده و باعث دفع آب و نیز مواد مغذی می گردد که آن ها برای سلامتی پوست حیاتی می باشند. علاوه بر این الکل فشار خون را تا حد زیادی می تواند افزایش دهد.

خوردن غذاهای سالم 

 جالب است بدانید مکانیسم درمانی در بدن شما، به داشتن رژیم غذایی با کیفیتی متکی است، بنابراین باید خوب غذا بخورید. با این کار علاوه بر حفظ نتیجه لیفت با نخ، شما می توانید به داشتن پوستی باطراوت هم کمک کنید.

عدم خیره شدن مداوم به صفحه نمایش

شما چه لیفت با نخ انجام داده باشید یا خیر، باید از خودتان در برابر پیری زودرس محافظت کنید. به این منظور، شما نباید به صورت مداوم به صفحه نمایشگر کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی هوشمند یا هر وسیله‌ مشابه دیگر، خیره شوید و باید سعی کنید به طور مرتب به چشم های خود استراحت دهید.

پاکسازی پوست

در مورد مبحث مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ می توان گفت شما باید سعی کنید هر چند وقت یک بار پوست خود را با مواد مغذی و به صورت ملایم پاکسازی کنید.

محافظت از ناحیه تحت درمان در برابر نور خورشید

تابش مستقیم نور خورشید برای پوست صورت ضرر دارد. در این مواقع لازم است از کرم ضد آفتاب استفاده و در فواصل زمانی کوتاه آن را تمدید کنید. استفاده از ضد آفتاب با SPF30  جایز است . البته بهتر است تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین دستگاه های خنک کننده به دلیل جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون التهابی اجتناب کنید.

اجتناب از برخی داروها و درمان ها

جهت کاهش احتمال عفونت پزشک مربوطه برای شما داروی آنتی بیوتیک تجویز می کند که باید روزانه ۳ بار و به مدت ۷ روز از آن استفاده کنید. در صورت نیاز پس از عمل می توانید داروی مسکن استفاده کنید. حتما داروی مسکن را پس از صرف غذا استفاده کنید تا دچار حالت تهوع نشوید. توصیه می‎ گردد تا ۲ هفته پس از عمل، از مصرف آسپرین اجتناب کنید. لازم است پیش از قطع مصرف داروی قبلی خود و نیز مصرف داروی جدید، با پزشک خود مشورت کنید. از مصرف ویتامین های C  و A و E  تا 7 روز خودداری کنید.  

کلینیک زیبایی موتاکس، جوانسازی پوست با لیفت صورت با نخ

شما شایسته این هستید که زمانی از روزمرگی خود را جهت مراقبت از جوانی خودتان اختصاص دهید. اگر آماده این هستید که پوست خود را زیبا و جوان کنید و با جوانسازی عزت نفس خود را بالا ببرید، می توانید با متخصصان زیبایی در کلینیک زیبایی موتاکس تماس بگیرید و با مشاوره اولیه، برنامه ریزی لازم را انجام دهید. 

با برقراری تماس و مشورت با کارشناسان مربوطه متوجه می شوید که آیا لیفت صورت با نخ برای شما گزینه ای مناسب است یا خیر. تیم مجموعه موتاکس متعهد به ترکیب هنر، علم و پزشکی است تا درمانی ایده آل ضد پیری برای شما ارائه دهد.

نظرات غیرفعال شده است.