بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ بهتر یا بوتاکس

با افزایش سن، به دلایل مختلفی مانند کهولت سن، نور خورشید، آلودگی‌های محیط و هوا، چین و چروک‌های مختلفی روی پوست صورت ظاهر می‌شوند. همه انسان‌ها به خصوص خانم‌ها از چین و چروک پوست صورت و حس پیری ناراضی هستند. به همین دلیل بیش‌تر افراد می‌خواهند پوستی جوان و زیبا داشته باشند.

این روزها روش‌های مختلفی مثل بوتاکس و لیفت با نخ برای زیباسازی و جوانسازی پوست وجود دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا با مقایسه لیفت صورت با نخ و بوتاکس شما را راهنمایی کنیم.

مقایسه بوتاکس و لیفت با نخ

تزریق بوتاکس و لیفت با نخ روش‌های متنوعی برای جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک‌ها هستند. برای انتخاب هر یک از این فرایندها باید اطلاعات بیش‌تری داشته باشید تا بتوانید به مقایسه لیفت صورت با نخ و بوتاکس بپردازید. علیرغم شباهت‌هایی که این دو روش دارند و برای رفع چین و چروک‌های پوست استفاده می‌شوند، تفاوت‌های زیادی هم وجود دارد که با بررسی این تفاوت‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید که بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ. این دو روش در شیوه انجام، میزان ماندگاری، عوارض، هزینه‌ها و…. تفاوت دارند.

کاربردها و اهداف

تزریق بوتاکس

لیفت با نخ و بوتاکس هر دو از روش‌های جوانسازی پوست هستند که ظاهر پوست شما را زیبا می‌کنند. ولی هر یک از این روش‌ها با کاربرد و اهداف متفاوتی انجام می‌شوند. در اثر انقباض مکرر عضلات پوست، چین و چروک‌های پوستی ایجاد می‌شوند. بوتاکس نوعی تضعیف کننده عضلات است که به‌صورت موقت مسیر دستورهای شیمیایی ارسال شده به ماهیچه برای انقباض را مسدود می‌کند. در نتیجه پوست صاف می‌شود، چین و چروک‌های عمیق کاهش پیدا می‌کنند و در نتیجه حالت چهره جوان‌تر می‌شود. بوتاکس در بعضی بیماران برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌ها نیز کاربرد دارد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ یک روش جوانسازی پوست است که با هدف رفع افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت می‌گیرد. در نتیجه چین و چروک‌های صورت کاهش پیدا می‌کند. نخ‌های به کار رفته در این فرایند، خاصیت کلاژن سازی را تحریک می‌کنند که در نهایت پوستی نرم، صاف و انعطاف‌پذیر خواهید داشت. در واقع تزریق بوتاکس هیچ کاربردی در رفع افتادگی پوست، نرمی و بهبود انعطاف‌پذیری پوست ندارد و این اصلی‌ترین تفاوت لیفت با نخ و بوتاکس از نظر کاربردها و اهداف است. همچنین تمام هدف لیفت با نخ، جوانسازی و کاهش چین و چروک‌های پوست است. ولی از بوتاکس می‌توان برای کاهش میزان تعریق در زیر بغل یا اهداف پزشکی دیگر مانند مثانه فعال، سردردهای میگرنی و… استفاده کرد.

میزان هزینه

در مقایسه لیفت صورت با نخ و بوتاکس از نظر هزینه می‌توان گفت که بوتاکس هزینه کم‌تری دارد. زیرا لیفت با نخ یک روش تخصصی است و در مدت زمان بیش‌تری نسبت به بوتاکس انجام می‌شود. پس این دو فرایند از لحاظ هزینه نیز تفاوت دارند.

عوارض و خطرات

درد، تورم، خونریزی، کبودی و قرمزی از اصلی‌ترین عوارض بعد از انجام بوتاکس و لیفت با نخ هستند که بعد از ورود سوزن به پوست به وجود می‌آیند. اما در مقایسه لیفت صورت با نخ و بوتاکس می‌توان گفت لیفت با نخ عوارض بیش‌تری دارد. البته بروز حساسیت و واکنش آلرژیک در بعضی از بیماران نسبت به سم بوتولینوم را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.

دوره نقاهت

دوران نقاهت بوتاکس

لیفت با نخ نسبت به بوتاکس، تهاجمی‌تر است. به همین دلیل دوره نقاهت آن طولانی‌تر بوده و به مراقبت‌های بیش‌تری نیاز دارد. به‌گونه‌ای که شما چند ساعت بعد از بوتاکس می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را آغاز کنید. ولی به‌عنوان دوره نقاهت لیفت صورت با نخ به 24 تا 48 ساعت زمان نیاز دارید.

چگونگی انجام

نحوه انجام لیفت صورت با نخ و بوتاکس نیز تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. با توجه به ناحیه‌هایی که نیاز به رفع چین و چروک دارند و عمق چین و چروک‌های به وجود آمده روی پوست باید پزشک تصمیم بگیرد که بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ. در لیفت صورت با نخ، این نخ‌های نازک را به زیر پوست نواحی مورد نظر وارد می‌کنند و در بوتاکس، تنها با استفاده از سوزن‌های نازک، چین و چروک‌های پوست را بهبود می‌بخشند.

بررسی دقیق تر بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس، یکی از برندهای شناخته شده برای تزریق سم بوتولینوم است. بسیاری از درمانگران از این فرایند برای بهبود اسپاسم دست، پلک و… استفاده می‌کنند. اما فرایند بوتاکس در زمینه زیبایی، برای رفع چین و چروک پوست، پیشانی، خط اخم، اطراف چشم و… کاربرد دارد.

انقباض هر یک از ماهیچه‌های بدن تحت تاثیر آزادسازی یک پیام رسان شیمیایی اتفاق می‌افتد. در فضایی میان انتهای سلول عصبی و ماهیچه، پیام رسان‌هایی شیمیایی به نام استیل کولین آزاد می‌شوند. این استیل کولین روی گیرنده‌های موجود در ماهیچه‌ها قرار می‌گیرند و آن را کوتاه و منقبض می‌کنند.

بوتاکس نوعی نوروتوکسین است که روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد. در نتیجه فرایند پیام رسانی عصبی برای انقباض عضلات مختل می‌شود و با فلج موقت عضلات همراه است. بنابراین تزریق بوتاکس با جلوگیری از ترشح استیل کولین، در جلوگیری از انقباض عضلات ماهیچه‌ای نیز نقش دارد.

از سه روز بعد از انجام بوتاکس، اثرات آن قابل مشاهده است. در حقیقت نتایج این فرایند درمانی و زیبایی را می‌توانید در طول 10 الی 14 روز بعد از انجام آن مشاهده کنید. برای تاثیر بوتاکس روی چین و چروک‌های پوست باید این کار را مطابق خواسته پزشک در جلسات دیگری هم انجام دهید. زیرا نهایتا بین سه تا شش ماه بعد از تزریق بوتاکس، سموم از بین رفته و ماهیچه‌ها مجدد حرکت می‌کنند.

پزشک برای انجام بوتاکس می‌تواند از بی‌حسی‌های موضعی استفاده کند. ولی به طور کلی، در این فرایند از سوزن‌های کوچکی استفاده می‌شود. به همین دلیل بیش‌تر بیماران درد خفیف یا گزگز خفیف را احساس می‌کنند. تزریق بوتاکس نیز یکی دیگر از خدمات کلینیک زیبایی موتاکس است که تحت نظر متخصصینی باتجربه انجام می‌شود.

مزایا و کاربردهای بوتاکس

 • مدت زمان بوتاکس در کم‌تر از 30 دقیقه
 • رفع خطوط و چین و چروک‌های سطحی روی صورت
 • ماندگاری اثرات بوتاکس بین 3 تا 6 ماه با توجه به عمق چروک‌ها و نوع پوست
 • مشاهده نتایج طبیعی بدون عمل جراحی
 • انجام فرایند بوتاکس با کم‌ترین درد
 • برخورداری از دوره نقاهت کوتاه

لیفت با نخ و ناحیه های انجام آن

لیفت صورت با نخ

یک روش غیرتهاجمی که طی آن، نخ‌های کلاژن ساز را در لایه‌های پوست وارد می‌کنند؛ لیفت با نخ است. با ورود این نخ‌ها، چین و چروک‌های پوست نیز بهبود پیدا می‌کنند. علاوه بر رفع چین و چروک، این نخ‌ها کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کنند. به مرور زمان لطافت و خاصیت ارتجاعی نیز به پوست برگردانده می‌شود.  

لیفت صورت با نخ فرایندی است که یک ساعت زمان می‌برد. در این روش، جراح با استفاده از سوزن‌های نازکی به نام کانولا، نخ را به زیر پوست وارد کند. بعد از لیفت صورت با نخ ممکن است کمی درد را تجربه کنید. ولی به دلیل استفاده از بی‌حسی‌های موضعی، در زمان انجام این فرایند درد را احساس نخواهید کرد.

با گذشت زمان، نخ‌ها جذب پوست می‌شوند. نتیجه این فرایند جوانسازی پوست، موقتی است و به مدت یک تا سه سال ماندگاری دارد. اما نتیجه این فرایند درمانی را می‌توانید بلافاصله بعد از پایان کار تا حدودی ببینید. رفع چین و چروک روی پوست، ضخیم‌تر و سفت‌تر شدن پوست، کشیدن پوست و جوانسازی آن از کاربردهای لیفت صورت با نخ هستند.

انواع خدمات لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با استفاده از نخ علاوه بر کاربرد زیبایی می‌تواند برای درمان نیز به کار رود. لیفت با نخ در انواع مختلفی انجام می‌شود که شامل بینی، غبغب، ابرو، گردن و… است. لیفت صورت با نخ یکی از خدمات کلینیک زیبایی موتاکس است که در انواع لیفت غبغب، ابرو و بینی با نخ ارائه می‌شود.

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ

 روش جدیدی که برای ایجاد تغییرات طبیعی در بینی به کار می‌رود، لیفت آن با نخ است. با کشیدن تیغه و نوک بینی، این اندام در صورت شما صاف می‌شود و برجستگی‌های جزئی روی تیغه بینی از بین می‌روند.

لیفت غبغب با نخ

 در این روش، نخ‌های ریزی در اطراف گونه و خط فک عبور داده می‌شود. در نتیجه پوست آویزان غبغب کشیده شده و این نخ‌ها، پوست غبغب شما را به سمت عقب و بالا می‌کشند و در آنجا محکم می‌کنند.

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو در تهران

 یکی از جدیدترین تکنیک‌هایی که برای بالا کشیدن ابرو‌ها استفاده می‌شود، لیفت ابرو با نخ است. بدون ایجاد زخم و برش و با استفاده از نخ‌هایی سازگار با بدن، افتادگی ابروها روی پلک‌ها رفع می‌شوند، ابروها بالا می‌روند، چین و چروک‌ها ناپدید می‌شوند و با تحریک کلاژن‌سازی، پوست سفتی خواهید داشت.

مزایا و کاربردهای لیفت با نخ

 • رفع افتادگی‌ها و چین و چروک در پوست
 • مشاهده نتایج در کوتاه‌ترین زمان بعد از لیفت با نخ
 • تحریک کلاژن‌سازی و جوانسازی پوست
 • همراه با نتیجه‌ای ظریف و کاملا طبیعی
 • امکان رفع خطوط عمیق چین و چروک روی صورت
 • ماندگاری بیش‌تر روی پوست

پیشنهاد کلینیک زیبایی موتاکس

کلینیک زیبایی موتاکس

چین و چروک‌های روی پوست صورت، گردن، اطراف چشم‌ها و هر ناحیه‌ای می‌تواند احساس پیری را در شما به وجود بیاورد. ما در این مطلب دو روش جوانسازی پوست که طرفداران زیادی دارند را توضیح دادیم و با مقایسه لیفت صورت با نخ و بوتاکس می‌توانید بفهمید که بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ. هر یک از خدمات توضیح داده شده در این مطلب در کلینیک موتاکس با بهترین متخصصان پوستی قابل انجام است و شما می‌توانید نتیجه این فرایندها را روی پوست خود ببینید که ظاهری زیبا و جوان پیدا کرده است.

مودلینگ صورت

اما موتاکس پیشنهاد دیگری برای شما دارد. از آنجایی که داشتن پوست زیبای شما برای ما اهمیت زیادی دارد، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا بوتاکس و بعد لیفت صورت با نخ را انجام دهید. ترکیب این دو روش نتیجه فوق‌العاده‌ای به همراه دارد و بعد از انجام آن می‌توانید ببینید خبری از چین و چروک و خطوط روی پوست نیست.

نگران نباشید! انجام بوتاکس و لیفت صورت با نخ هیچ تداخلی با یکدیگر ندارند. در حقیقت بعد از تضعیف عضلات صورت با استفاده از تزریق بوتاکس، اکنون پزشک با استفاده از نخ‌های قابل جذب و نازکی، پوست شما در آن ناحیه را بالا می‌کشد و نتایج این دو فرایند روی پوست شما ماندگار خواهد بود. شما می‌توانید با برقراری ارتباط از طریق راه‌های ارتباطی مختلف، از تمامی خدمات جوانسازی پوست، کاشت مو و ابرو، هایفوتراپی، مادلینگ صورت و…. در کلینیک زیبایی موتاکس استفاده کنید.

نظرات غیرفعال شده است.