چگونه حال خوب داشته باشیم؟


صبح‌هایی وجود دارد که با احساس بدی از خواب بیدار می‌شوید و دنیا کمی خاکستری‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد. همانطور که روز ادامه دارد، ممکن است قهوه یا چای را روی پیراهن مورد علاقه خود بریزید یا یک توبیخ کاری دریافت کنید. روزهای سخت ممکن است بی رحمانه و بی پایان به نظر برسند، اما حتی در این روزهای بد هم، راه هایی برای احساس بهتر و ایجاد حال خوب وجود دارد.

حال خوب اهمیت بالایی برای شما خواهد داشت، حال خوب می تواند به افزایش بهره وری کاری، روابط و حتی در سلامت جسمی شما تأثیر بگذارد. ما در این مقاله قصد داریم تکنیک هایی موثر را برای افزایش حال خوب روزانه شما بیان کنیم. تا انتهای مقاله همراه باشید تا با این تکنیک های کاربردی و روش اجرای آن برای داشتن حال خوب بیشتر آشنا شوید.

چگونه شادی بودن پوست شما را بهبود می بخشد؟

شادی یک عنصر مخفی فراگیر است که به طور طبیعی پوستی درخشان و سالم برای شما فراهم می کند. این به این دلیل است که شادی سطح استرس را کاهش می دهد، هورمون های استرس زمانی که آزاد می شوند، می تواند باعث انواع مشکلات پوستی چون تیرگی، کدری، آکنه و .. شود.

قدرت احساسات مثبت در بهبود پوست شما قابل انکار نیست. این نظریه که گاهی اوقات “درخشش شادی” نامیده می شود، معتقد است که احساسات مثبت می تواند به ترمیم و التیام پوست شما کمک کند و باعث شود پوست شما بدون زحمت سالم و درخشان به نظر برسد.

توجه به این نکته مهم است که شادی در بهبود پوست شما مهم است. با این حال، شما همچنان باید با روتین مراقبت از پوست روزانه خود را انجام دهید. همچنین اگر میخواهید جوانتر به نظر برسید از درمان های جوانسازی چون جوانسازی با تزریق فیلر دست نباید غافل شوید.

حال خوب و پوست خوب

15 روش برای داشتن حال خوب

احساس ناراحتی می کنی؟ چند کار ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود خلق و خو و احساس شادی بیشتر انجام دهید. با توجه به نکات زیر، فقط آنهایی را امتحان کنید که با آنها بیشتر احساس راحتی می کنید یا برای شما راحت ترین هستند.

1. زودتر از خواب بیدار شوید

زنگ ساعت خود را طوری تنظیم کنید که 15 دقیقه قبل از اینکه باید به طور معمول بیدار شوید، از رختخواب بلند شوید. این زمان اضافی به شما امکان می دهد روزی منظم و پربارتر داشته باشید.

2. به یک دوست لبخند بزنید

لبخند زدن یه یک دوست راهی عالی برای بهبود روز شماست. چرا یک استیکر خنده دار را به صورت آنلاین برای دوست خود ارسال نمی کنید یا یک متن برای آنها ارسال نمی کنید تا ببینید وضعیت آنها چگونه است. احوالپرسی روزانه می تواند حال هر دوی شما را خوب کند.

3. فضای اطراف خود را مرتب کنید

برای اینکه ذهن شما مرتب شود، لازم است که فضای اطراف خود را مرتب کنید. حتی اگر فقط 5 دقیقه در روز برای مرتب کردن محیط نیاز باشد – ذهن شما از شما تشکر خواهد کرد.

اتاق خود را مرتب کنید

4. یک دفترچه خاطرات داشته باشید

نوشتن می تواند به شما کمک کند تا احساسات و عواطف خود را مدیریت کنید. هر روز زمانی را برای نوشتن این موارد تعیین کنید، متوجه می شوید که بلافاصله احساس بهتری خواهید داشت.

5. به اولین غریبه ای که می بینید لبخند بزنید

هرگز قدرت لبخند را دست کم نگیرید! هیچ هزینه ای برای شما ندارد، اما می تواند روز کسی را بسازید و همچنین احساس خوبی را در درون شما ایجاد کند. باور کنیم که حال خوب آدم ها به هم ربط دارد.

6. پیاده روی کنید

اگر احساس استرس یا نگرانی می کنید، یک پیاده روی کوتاه در خارج از خانه روحیه شما را بالا می برد و همچنین می تواند شما را آرام کند. در حین پیاده رویی سعی کنید از زیبایی های بصری محیط لذت ببرید و به موردی که باعث بهم ریختن ذهن شما شده است توجه نکنید.

7. به عکس های قدیمی نگاه کنید

نگاه کردن به عکس‌های قدیمی، باعث بهبود حس شما می شود! این عکس ها خاطرات خوشی را زنده می کنند و حس نوستالژی را در شما ایجاد می کنند.

8. لباس های کثیف را بشورید

شستن لباس‌ها را می‌توان خیلی آسان به تعویق انداخت، اما احساس انجام برخی کارها برای ذهن شما بسیار بهتر از احساس منفی به تعویق انداختن آن است.

9. به موسیقی گوش دهید

به خوبی شناخته شده است که موسیقی می تواند باعث افزایش شادی و کاهش اضطراب شود. آلبوم مورد علاقه خود را بگذارید و در کمترین زمان متوجه خواهید شد که در حال زمزمه کردن، لبخند زدن و رقصیدن هستید!

گوش دادن به موسیقی

10. یک شمع روشن کنید

بو و سوسو زدن شعله روی یک شمع می تواند به آرامش کمک کند. شمع‌های معطری که از روغن‌های ضروری با کیفیت استفاده می‌کنند نیز می‌توانند خواب باکیفیتی را ایجاد کنند.

11. حداقل یک وعده غذایی سالم بخورید

تنقلات ناسالم می تواند وسوسه انگیز باشد، اما بدن و ذهن شما به خاطر خوردن حداقل یک وعده غذایی سالم با میوه و سبزیجات در هر روز از شما تشکر می کند.

12. کار خوبی برای دیگری انجام دهید

ممکن است کار خوب شما دادن کتابی باشد که دیگر به آن نیاز ندارید، مهربانی های کوچک می تواند کمک زیادی به شما کند و به شما کمک کند احساس مثبت تری داشته باشید. ایجاد حس مثبت در خود و دیگران کلید حس آرامش و مقابله با احساسات منفی است.

13. قبل از رفتن به رختخواب شستن ظروف خود را بشورید

تمیز کردن ظروف بعد از غذا یا قبل از خواب اغلب آخرین کاری است که میتوانید برای داشتن آرامش فردا انجام دهید، اما وارد این روال شوید و صبح روز بعد بسیار لذت بخش تر خواهد بود!

14. لباسی را که دوست دارید بپوشید

حتی زمانی که تمام روز را در خانه هستید، پوشیدن لباس‌هایی که دوست دارید فوراً روحیه‌تان را بهبود می‌بخشد و به شما احساس آمادگی برای روز آینده می‌دهد.

15. مطمئن شوید که خواب کافی دارید

بسیاری از ما برای ترمیم و بازسازی بدن خود به حدود 8 ساعت خواب در شبانه روز نیاز داریم، بنابراین اگر می خواهید با طراوت و انرژی از خواب بیدار شوید، حتما این خواب را داشته باشید

نظرات غیرفعال شده است.